comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

"Arda Turan'a bir şok da Barcelona'dan!"

11 Mayıs 2018, Cuma 18:03

PFDK'dan 16 maç ceza alan Arda Turan'ın geleceği konusunda belirsizlik devam ederken, tecrübeli futbolcunun sezon sonunda Başakşehir'den ayrılacağı iddiaları üzerine İspanyol basını Marca'da çarpıcı bir haber yapıldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Medipol Başakşehir'in ligde geçtiğimiz hafta Sivasspor ile 1-1 berabere kaldığı maçta kırmızı kart gördükten sonra saldırı, hakaret ve tehdit nedeniyle PFDK'dan 16 maçlık ceza alan Arda Turan'ın geleceği şimdi daha büyük bir merak konusu oldu. 


Arda Turan hangi takıma transfer olacak?


PFDK'dan aldığı 16 maçlık ceza sonrasında Başakşehir'den sezon sonunda ayrılacağı iddia edilen Arda Turan için Marca'da geçen haberde, Barcelona'nın bu cezadan sonra Arda Turan'ı satması imkansız hale geldiği öne sürüldü. Söz konusu haberde Arda'nın eski performansından uzaklaşması ve aldığı ağır disiplin cezasının ardından geleceğinin de pek parlak görünmediği yazıldı. 

Arda Turan ise aldığı cezanın ardından henüz bir açıklama yapmazken, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ A Spor'a bağlanarak Arda Turan'ın kesinlikle hatalı olduğunu, kulüp adına kendilerinin de ceza vereceklerini söylerken, diğer taraftan 16 maçlık cezanın ise ağır olduğunu ve Tahkim'e başvuracaklarını söyledi. 
 

Arda Turan'ın 16 maçlık cezası


Öte yandan Arda Turan'ın aldığı 16 maçlık cezanın yurt dışında geçerli olup olmadığı konusunda FutbolArena'ya konuşan Habertürk yazarı Atilla Türker, "FIFA'nın kuralı açık. Arda, Avrupa'da belirli liglerde bu cezayı çeker. Mesela Çin'e veya Brezilya'ya gittiği zaman bu ceza bildiriliyor. FIFA'nın disiplin talimatının 13. maddesinde bu açıkça yazıyor. Daha önce Kweuke'de de böyle oldu. Çok fazla örneği var. Bu ceza bana da fazla geldi. Ben 10-12 maç ceza alacağını tahmin ediyordum. TFF'de kurullara karşı kimsenin güveni kalmadı. Bu nedenle her ceza tartışılıyor. 10 maç ceza alması gereken futbolcuya sadece 1 maç ceza verilmeseydi bugün bu kadar tartışılmazdı." şeklinde konuştu." 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"