comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan PFDK'da! (Arda Turan kaç maç ceza alacak?)

08 Mayıs 2018, Salı 17:53
Arda Turan PFDK'da! (Arda Turan kaç maç ceza alacak?)

Medipol Başakşehir - Sivasspor maçında yan hakemi itmesi nedeniyle kırmızı kart gören Arda Turan, PFDK'ya sevk edildi. Arda Turan'ın iki farklı maddeden ötürü PFDK'ya sevk edilmesinden dolayı tecrübeli futbolcuyu ağır bir ceza bekliyor. 

FutbolArena - Medipol Başakşehirli futbolcu Arda Turan, PFDK'ya sevk edildi. Sivasspor maçında yan hakemi itmesi sonucunda kırmızı kartla oyun dışında bırakılan Arda Turan hakkında resmi açıklama yapıldı. 

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Kulübü futbolcusu ARDA TURAN'ın aynı müsabakadaki müsabaka yardımcı hakemine yönelik fiili müdahale içeren "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca ve müsabaka hakemine yönelik "hakareti ve tehdidi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 05.05.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi. 
Öte yandan Medipol Başakşehir'de, Sivasspor maçında kırmızı kart gören bir diğer futbolcu Mossoro da sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle yine tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi. 
 

Arda Turan'ın kırmızı kart gördüğü ve yan hakemi ittiği görüntü


Peki bu hareketinden dolayı Arda Turan ne ceza alacak? Arda Turan yan hakemi ettiği için kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrasında kaç maç ceza alacak? Spor Hukukçusu ve Avukat Taner Ünlü, FutbolArena'ya Arda Turan'ın durumu hakkında konuştu. 

"EN AZ 6 MAÇ CEZA BEKLİYOR"

Taner Ünlü, talimatlara göre Arda Turan'ı en az 6 maç ceza beklediğini söylerken, "Sportmenliğe aykırı hareketten dolayı 3 ila 6 maç arasında. Eğer hakem raporuna yazarsa, müsabaka hakemlerine hakaretten ötürü 3 ila 7 maç arasında ceza alacak. Dolayısıyla Arda Turan'ı en az 6 maç ceza bekliyor." diye konuştu. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"