comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan indirim yaptı! (Arda Turan'ın Başakşehir maaşı)

02 Eylül 2019, Pazartesi 10:45
Arda Turan indirim yaptı! (Arda Turan'ın Başakşehir maaşı)

Arda Turan yeni sezonda Medipol Başakşehir'den kazanacağı yıllık ücretin yüzde 50'sinden feragat etti. Arda Turan'ın Başakşehir maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Medipol Başakşehir, Arda Turan'ın maaşında indirime gittiğini açıkladı. Kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ'ın transferin gerçekleştiği tarihte 4 milyon Euro kazanacağını açıkladığı Arda Turan, bu sezon maaşında %50 indirim yaptı. Başakşehir'den konu hakkında resmi açıklama geldi.
 

Arda Turan'ın Başakşehir maaşı ne kadar?


Başakşehir'in açıklamasında, "Futbolcumuz Arda Turan, büyük bir fedakarlık örneği göstererek kendi isteğiyle yıllık ücretinde %50 indirime gitmiştir. Türk futbol tarihinin en önemli oyuncularından biri olan Arda Turan'ın bu davranışı, örnek niteliğindedir. Yönetim Kurulu Başkanımız Göksel Gümüşdağ, büyük bir fedakarlık örneği gösteren tecrübeli futbolcumuza teşekkür etti"  ifadeleri kullandı.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ'IN MAAŞ AÇIKLAMASI
Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, geçen yıl transferin resmen duyurulmasının ardından Arda Turan için yaptığı açıklamada, "Yarım sezon 2 milyon Euro + Bonus, önümüzdeki sezon için de 4 milyon Euro + Bonus olarak sözleşmesini imzalamıştır. Oyuncuyu satın alma opsiyonu ilk bizde olacak." demişti.

32 yaşındaki Arda Turan, bu sezon Medipol Başakşehir formasıyla 4 maçta şans buldu ve skora katkı gösteremedi. Arda Turan, Medipol Başakşehir kariyerinde toplamda 31 resmi maçta 2 gol ve 4 asist kaydetti.

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"