comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan için transfer iddiası: "Çin yolları görünüyor"

17 Ekim 2018, Çarşamba 11:27
Arda Turan için transfer iddiası:

Gazeteci Attila Gökçe, Arda Turan'ın geleceğiyle ilgili bir iddia ortaya attı.

FutbolArena - Arda Turan'ın şarkıcı Berkay Şahin ile yaşadığı olay sonrası bir transfer iddiası geldi. Arda Turan'ın 2 yıldan fazla ahpis cezası alması halinde TFF talimatları gereği Süper Lig'de sürekli hak mahrumiyeti cezası alacak ve bir daha Türkiye'de forma giyme şansı kalmayacak. Bu doğrultuda Milliyet Gazetesi'nden Attila Gökçe, Arda Turan'ın Çin Ligi'ne gidebileceğini ifade etti. 
 

Arda Turan, Çin'e transfer olacak mı?


Milliyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında Arda Turan ile ilgili düşüncelerini paylaşan Attila Gökçe şunları söyledi:

"Başakşehir Spor Kulübü, kuruluşundan beri en kritik dönemi yaşıyor. Borçları yok. Kimseyle kavgaları yok. UEFA, Financial Fair Play ilkeleri, CAS, TFF gibi kurumlarla alıp veremediği de yok.
Sadece Arda için hiç de hak etmedikleri büyük sıkıntıları var.
Pazartesi akşamı yaptıkları olağanüstü yönetim kurulu toplantısından sonra Arda'ya 2,5 milyon TL ceza verdiklerini açıkladılar. Karar ve yaptırım hakları saklı. İsteseler, kiralık filan demeden, PFDK'dan aldığı cezaya dayanarak sözleşmesini feshedebilirlerdi. Bu soruyu Başkan Göksel Gümüşdağ'a sordum: “Böyle bir uygulama yaparsak, onu uçurumdan aşağı atıp öldürmüş olabiliriz” dedi. Sonradan açıkladıkları karar da bu yaptırımın şimdilik uygulanmadığını gösteriyor.

Göksel Gümüşdağ sabırsızlıkla yılbaşını bekliyor. Marco Polo gibi... Arda Turan'a da galiba Çin yolları görünüyor."

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"