comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Arda Turan hapse giecek mi? Berkay & Arda davasında karar

11 Eylül 2019, Çarşamba 11:25
Arda Turan hapse giecek mi? Berkay & Arda davasında karar

Başakşehir forması giyen Arda Turan'ın şarkıcı Berkay Şahin ile yaşadığı olayla ilgili karar verildi. Mahkeme, Arda Turan'a 3 ayrı suçtan hapis cezası verdi.

FutbolArena - Medipol Başakşehir forması giyen Arda Turan, bir süre önce şarkıcı Berkay Şahin ile yaşadığı olayla gündeme gelmişti. Arda Turan'ın bir gece kulübünde Berkay Şahin'in eşine tacizde bulunduğu iddia edilmiş ve sonrasında olay mahkemeye taşınmıştı. 
 

Arda Turan hapse girecek mi? Arda & Berkay davasında karar


DHA'nın haberine göre; Arda Turan-Berkay Şahin davası: Arda Turan cinsel taciz suçundan beraat etti. Arda Turan'a korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Bu suçlardan mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Arda Turan, 5 yıl içerisinde bir başka suçtan ceza alırsa mahkemenin verdiği 2 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezası uygulanacak. 

ARDA TURAN'DAN PAYLAŞIM GELDİ
Mahkeme kararı sonrası Arda Turan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından BERAAT ettiğimdir. Allah'a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi." dedi.


Arda Turan ile Berkay Şahin arasında ne olmuştu?


Kanal D Haber'den Emrullah Erdinç, FutbolArena'ya verdiği özel röportajda yaşanan olayın arkasındaki gelişmeleri anlattı. 

"EĞER KARIN BURADA OLMASAYDI..."

"Arda Turan'ın Berkay'ın eşi Özlem Şahin'e sözlü tacizde bulunmasının ardından sokakta kavga başlıyor. Berkay Şahin'in burnu kırılıyor. Görgü tanıklarının anlattıklarına göre kavga geçmişe dayanıyor. Caner Erkin ile Arda Turan'ın arasındaki yakınlık nedeniyle ikili arasında geçmişe dayanan bir olay olduğu da ifade ediliyor. Arda Turan'ın, "Eğer karın burada olmasaydı bak ben sana ne yapıyordum" sözü üzerine Berkay, Arda'yı sokağa çağırıyor ve ilk kavga sokakta yaşanıyor."

"HASTANEDE SİLAH 1 EL ATEŞ EDİYOR"

"Berkay Şahin'in burnu kırıldıktan sonra hastaneye kaldırılıyor. Arda Turan ve beraberindeki arkadaşları sinirlerini alamamış bir şekilde hastaneye gidiyor. Kamera görüntülerinde Arda Turan hastane içerisinde Berkay'ın bulunduğu yere gidiyor ve arbede yaşanıyor. Arda Turan'ın elinde silah olduğu görülüyor ve silah 1 el patlıyor. Mermi çekirdeği polisler tarafından emniyete alındı ve inceleme başlatıldı. Arda'nın elinde tuttuğu silahı polise teslim etmesi gerekiyor. Silahın ruhsatlı mı ruhsatsız mı olduğu anlaşılmalı."

"ARDA TURAN YÜZDE 100 CEZA ALACAK"

"Arda Turan hakkında 2 suçtan dolayı soruşturma yapılacak. Arda, silah nedeniyle yüzde 100 ceza alacak. Bugün veya yarın Arda'nın ifadesi alınacak. Benim bildiğim bugün ifadeye çağırılacak. Eğer Arda Turan gitmezse güvenlik güçleri alacak."

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"