comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Adebayor'un etkileyici hayat hikayesi! 'Tanrı'yı hissettim'

28 Nisan 2019, Pazar 12:04
Adebayor'un etkileyici hayat hikayesi! 'Tanrı'yı hissettim'

Başakşehir forması giyen Adebayor, İngiliz basınına verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Spor Toto Süper Lig'de Medipol Başakşehir forması giyen Emmanuel Adebayor, İngiliz basınına verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kariyerinde yaşadığı zorlukları anlatan Adebayor, şu anda hayallerinin ötesinde bir yaşam sürdüğnü söyledi. Golcü futbolcu, Togo Milli Takımı'nda uğradıkları terörist saldırıdan, gençlik yıllarında yaşadığı sıkıntılara kadar birçok konuda etkileyici hikayelerini paylaştı. 

"SNIPER İLE VURSALAR YERE DÜŞMEZDİM"
Manchester City forması giydiği dönemde Arsenal ile oynanan maçtaki gol sevincini anlatan Adebayor, "O anda kendi manevi bölgemdeydim. Beni sniper ile vursalar bile yere düşmezdim. Bana karşı bir taciz yapıldı ve o an gerçekten ölmeye hazırdım. Sadece Arsenal taraftarına bakarak içinden, 'Sizin yapamayacağınız şeyler'var ' dedim." ifadelerini kullandı. 

"ANNEME KÜFÜR ETTİLER"

Yaptığı sevinç nedeniyle ceza aldığını söyleyen Adebayor, "Bu sevinç yüzünden ben ceza aldım ama anneme küfür eden Arsenal taraftarına hiçbir ceza verilmedi. O gün tribünde olan taraftarlar bana, 'Senin annen bir f***, baban da filleri yıkıyor' diye bağırdılar. Oysa annem iş kadını, babam da bir döviz bürosunda çalışıyordu. Şimdi böyle bir tepkiye nasıl cevap verirdiniz?" dedi. "ELEKTRİĞİMİZ, TUVALETİMİZ YOKTU"

Hayallerinin ötesinde bir yaşam sürdüğünü belirten Adebayor, "Şu ana kadar hayallerimin ötesinde bir hayat yaşadım. Togo'da futbol oynayacağımız saha bile yoktu. Sahalar kumdandı. Topa sert vurduğumuzda kale direği yere düşerdi. Evimizin çatısından su akardı. Elektriğimiz bile yoktu. Tuvaletimiz de yoktu. İhtiyacımızı gidermek için sahil tarafına giderdik. Miami plajında şortunuzu indirmek gibi. Siz sadece hayal edebilirsiniz ama ben bunları yaşadım. Televizyon izlemek için komşulara giderdik. Ekranda gördüğüm futbolcuların gerçek olduklarına inanmazdım." dedi.

"İNTİHAR ETTİM, ARKADAŞIM KURTARDI"

Fransa'da oynarken intihar etmek istediğini itiraf eden Adebayor, "Yaşadığımın evin altındaki eczaneden paket paket ilaçlar aldım. Hazırlıklarımı yaptım bütün suyu içtim. Sonra en iyi arkadaşımı arayıp intihar ettiğimi söyledim. Geldi ve beni içinde bulunduğum durumdan çıkardı. İşte o an Tanrı'nın varlığını hissettim" dedi."EŞİMİ ARADIM, 'BEN GİDİYORUM' DEDİM"

Milli Takım'da uğradıkları terörist saldırı hakkında da konuşan golcü futbolcu, "42 dakika boyunca silah sesi duyduk. Her yerden kurşun yağdı. Hareket bile edemiyorduk ve herkes çığlık atıyordu. Herkese ailesini aramasını söyledim. Ben de kız arkadaşımı aradım ve, "Çocuğumuz erkek olursa Emmanuel, kız olursa Emannuela ismini koy. Ben gidiyorum' dedim. Bana, 'Ne diyorsun sen?' dedi. Sonra eğer hayatta kalırsam kendisini arayacağımı söyleyerek telefonu kapattım" dedi.

"VIDIC TAM BİR PİSLİKTİ"

Rio Ferdinand ve Vidic hakkında konuşan Adebayor, "Ferdinand saha içerisinde herkese hakaret ederdi. Tam bir psikopattı. En pis futbolcuysa Vidic'ti. Onunla oynamak kayaya doğru koşmak gibiydi. Tek parmağıyla karşısındakini durdurabiliyordu. Sizi tekmeler sonra özür dilerdi. Maçın içinde size bağırır ve tükürüklerini suratınıza saçardı. Gerçekten öldürülesi bir adamdı." dedi."RONALDO İNANILMAZ BİR OYUNCU"

Cristiano Ronaldo'yu da anlatan Adebayor, "Ronaldo 3 gol attığı maçtan sonra bize kaçırdığı golleri anlatırıd. Bir defa antrenmanda tek dokunuşla topu 5 saniye ayağında tutmuştu. Bu nasıl mümkün olabilir? Fitness yaparken Ramos ile ben kendimizi en güçlü iki oyuncu sanardık. Ronaldo gelip, 'Bunlar da zor mu?' deyip bizim 5 kez yapabildiğimiz hareketi 30 kez yapardı. Ronaldo gibi eleştirilere açık biri olabilseydim şu anda çok farklı yerde olurdum" dedi.

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!