comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Adebayor: "Arsenal'den nefret ediyorum!" Arsene Wenger'e sert sözler...

19 Ocak 2018, Cuma 00:44
Adebayor:

Başakşehir'in Togolu yıldızı Emmanuel Adebayor, Arsenal, Arsene Wenger ve Jose Mourinho hakkında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

FutbolArena Dış Haberler - Başakşehir'in yıldız santrforu Emmanuel Adebayor, kariyeriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Arsenal'den nefret ettiğini açıklayan Adebayor, Jose Mourinho için övgü dolu sözler sarfederken, Arsene Wenger'i de yerden yere vurdu. 


Adebayor'un Mourinho hakkında açıklamaları


İspanya'nın Marca gazetesine konuşan Adebayor, "Mourinho en sevdiğim ve her zaman seveceğim teknik direktörlerden biri" derken. "Kariyerimde çalıştığım teknik adamların geneli sahte davranışlar sergiliyor. Jose Mourinho ise gördüğüm en dürüst teknik adamlardan biriydi" dedi. Jose Mourinho'nun kazanma odaklı bir teknik adam olduğuna da değinen Adebayor, "Kazanmak için otobüsünü park etmek gerekiyorsa otobüsünü park eder, treni olsa trenini, uçağı olsa uçağını kale önüne parkedebilir. Onun için öncelik kazanmaktır" dedi.


Adebayor, Arsene Wenger için ne dedi?


Arsene Wenger'in ise Mourinho'nun aksine dürüst bir teknik adam olmadığını belirten Adebayor, "O sadece çocukları alıp büyük futbolcu yapmaya bayılır. Bir öğretmen gibidir" dedi. 

2009 yılında Manchester City'e transferi öncesinde Arsenal'den ayrılmak istemediğini de söyleyen Adebayor, "Bunu Wenger ile görüştük. Benim ayrılmam gerektiğini, ayrılmazsam da oynayamayacağımı söylemişti fakat Manchester City'e transfer olduktan sadece bir gün sonra bir basın toplantısı düzenledi ve benim parayı seçtiğimi açıkladı" dedi. 


Adebayor Arsenal'den neden nefret ediyor?


Adebayor bu yüzden Arsenal'den nefret ettiğini itiraf ederken, "Tabii ki taraftarından nefret etmiyorum ama maçlarını izlerken hala kaybetmelerini istiyorum" ifadelerini kullandı.
Arsenal ile ilgili tüm gelişmeleri Arsenal Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"