comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı'yı Gençlerbirliği maçında yıkan durum

26 Şubat 2018, Pazartesi 23:00
Abdullah Avcı'yı Gençlerbirliği maçında yıkan durum

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gençlerbirliği maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig 23. haftasında Medipol Başakşehir sahasında Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kaldı. Abdullah Avcı maçın ardından takımın oyun konsantrasyonunun bozuk olduğunu söyledi. 


Başakşehir 1-1 Gençlerbirliği Abdullah Avcı'nın maç sonu açıklamaları


"GENEL DEĞERLENDİRME..."

Maç öncesi oyun içinde ligin sistem değişikliği yapan bir takımına karşı mücadele edeceğimizi biliyorduk. En fazla koşu, en fazla faul yapan takımdı. Biz bununla ilgili hem baskılı oynamak, hem de topu kaybettiğimiz yerde tepki vermeyi hedefliyorduk. İyi savunma yapan rakibimize pasın şiddettini arttırmak ve topa sahip olmak istiyorduk. İlk yarıda rakip aslında bize müsade etti, doğru da kullanıyorduk ama üretmede eksik kaldık. Golü bulduktan sonra coşkuda eksik kaldık. 
"DURAN TOPTAN YEDİĞİMİZ GOL BİZE YAKIŞMADI"

Duran toptan yediğimiz gol bize yakışmadı. Sonrasında esas sıkıntılı olan, 20 dakikalık bölümde bizim gibi takımın üretememesi. Havanın yağmurlu olmasından pasın şiddeti ve kalitesini ayarlayamadık. Alışık olmadığımız bir oyun oynadık. Buna rağmen 3 pozisyona girdik. Rakip pozisyona girmedi belki ama geçişlerden bizi cezalandırabilirdi. Oyun organizasyonumuz yeterli değildi. 

"KONSANTRASYON BOZUKLUĞU VARDI"

Kaliteli oyuncu grubuna sahibiz. Bu değerler bizi buralara getirdik. Bugün konsantrasyon bozukluğu ve oyun kalitesinde düşüş vardı. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (26 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.