comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı'nın Donk isyanı! NTV canlı yayında...

28 Mayıs 2018, Pazartesi 02:57
Abdullah Avcı'nın Donk isyanı! NTV canlı yayında...

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, NTV'de katıldığı 90+ programında bu sezon oynadıkları Galatasaray maçını değerlendirirken, Beşiktaş hakkında da konuştu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Süper Lig'in sona ermesinin ardından NTV'de katıldığı programda Başakşehir'in şampiyonluk yarışındaki takımlarla oynadığı maçları değerlendirdi. 

"GALATASARAY MAÇINDA DONK'A VERİLMEYEN SARI KARTIN ARDINDAN..."
Yanlış anlaşılmasın. Hakemi de suçlamıyorum. Ancak Galatasaray maçında ilk yarıda kırılma anlarından biri yaşandı. Oyunun ilk yarısının daha başında Donk'un yaptığı faul var. Doğru mu? Çok net bir şekilde yaptığı faul var. Hakemi eleştiri ve maçı kaybettiğimiz anlamında söylemiyorum. Donk'un burada sarı kart göstermesi gerekirken Donk bunun arkasından 5 faul daha yaptı. Biz faul yapılan oyuncularla, 2 sarı kartla içeri girdik. Oyuncuların oyuna girmesi ve baskı yapmasından ziyade kontrollü oyun başladı. 

"DONK 5 FAULLE DEVAM ETTİ"

Burada zihinsel yaşdığımız durumu söylüyorum. Devre arasında iki tane iç saha orta oyuncun ve kaliteli oyuncun kartlık durumda. Belki iç saha orta sahalara baskı çıkaracağımız yerde bunu yapamıyorsun. Donk ikinci yarıda bu 5 faulle devam etti. Donk ilk yarıda sarı kart görseydi oyunun belki de merkez orta sahadaki oyunu bu şekilde aklayacaktık. Bu da başka bir boyut. 

"BEŞİKTAŞ'IN GALATASARAY DERBİSİNİ KAYBETME SEBEBİ..."

Beşiktaş'ın son 2 yıldaki şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi'nde başarısı, bireysel oyuncu performansı ve oyuncu zenginliği hep belirleyici oldu. Sonuç anlamında baktığında bu sezon Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi dönüşünde iç sahada da beraberlikle yaşadı. Beşiktaş'ın Fenerbahçe derbisindeki polemiği Galatasaray derbisine kadar taşındı. Galatasaray galibiyetini küçümsemiyorum ama Fenerbahçe maçındaki olaylar, Beşiktaş'ın odaklanmasını etkiledi. 

Son dakika Başakşehir Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"