comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Abdullah Avcı'dan yabancı sınırı yorum! "Emre ve Arda gibi..."

12 Ekim 2017, Perşembe 18:45
Abdullah Avcı'dan yabancı sınırı yorum!

Abdullah Avcı, "Emre Belözoğlu ve Arda Turan gibi 5'er oyuncumuz olursa yabancıya ihtiyaç kalmaz" ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Amatör Spor Haftası kapsamında genç sporcularla bir araya geldi. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yer alan amfitiyatroda gerçekleştirilen söyleşide Avcı, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
 

Abdullah Avcı'dan yabancı sınırı açıklamaları


Türk futbolunun sorununun teknik direktör olmadığını belirten Abdullah Avcı, "Genç ve A Milli Takım'da çalıştım. Türk futbolunda, eğitim amaçlı yatırımların yapılması gerekiyor. Okul ve futbol eğitimini bir arada götürecek bir projeye ihtiyacımız var. Antrenörlerimizi iyi eğitmek zorundayız. İnsan kaynağı ve bilgiye yapacağımız yatırımla ligimizin kalitesini uluslararası düzeye çekeriz." ifadelerini kullandı.

"EMRE BELÖZOĞLU VE ARDA TURAN GİBİ OYUNCULAR OLURSA YABANCIYA GEREK KALMAZ"
Abdullah Avcı, yabancı oyuncu kontenjanıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Konu yerli ya da yabancı futbolcu sayısı değil. Yerli ve yabancı oyuncu rekabetini sağlayacak yatırımlar yapmamız gerekiyor. Emre Belözoğlu ve Arda Turan gibi 5'er oyuncumuz olursa yabancıya ihtiyaç kalmaz. Altyapılarımızı geliştirir ve kendi insanımıza yatırım yaparsak yabancı sorununu ortadan kaldırabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

VİDEO HAKEM YORUMU

Video Yardımcı Hakem sistemi hakkında da görüşlerini aktaran Abdullah Avcı, "Bu sistem, Avrupa ve dünyada uygulanıyor. Bizde de denenmeli. Böylece yapılan hataların aza indirileceğini düşünüyorum." diye konuştu.

Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin'in de katıldığı söyleşinin ardından hediye takdimi gerçekleştirildi.

İstanbul ekibi ile ilgili son dakika gelişmeleri için Medipol Başakşehir Haberleri özel sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.