comScore

Medipol Başakşehir Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan Galatasaray maçı sonrası Mete Kalkavan ve ofsayt itirafı

04 Şubat 2017, Cumartesi 23:38
Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'dan Galatasaray maçı sonrası Mete Kalkavan ve ofsayt itirafı

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu. 

FutbolArena - Medipol Başakşehir ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 


Göksel Gümüşdağ'dan Galatasaray maçı sonrası Mete Kalkavan itirafı


Hakem Mete Kalkavan'ın kararlarıyla ilgili çok çarpıcı ve samimi açıklamalarda bulunan Göksel Gümüşdağ, ilk attıkları golü sonradan izlediğini ve ofsayt olduğunu söyledi. 

İşte Göksel Gümüşdağ'ın yaptığı açıklamalar:

"İLK ATTIĞIMIZ GOL OFSAYTTI"

"Pozisyonlara bakma şansım oldu. Gerçekten ilk gol ofsayt. Dolayısıyla her zaman söylemeye devam edeceğim. Video hakemliği Türk futbolu için olmazsa olmaz. Hakem göremiyorsa bunu video hakemliği görmesi gerekiyor. Bu tip şeylerin olmamasını isteriz. Ne Galatasaray'ın, ne de Başakşehir'in aleyhine olsun. Doğru neyse o olsun. Ben de Galatasaray adına üzüldüm. Hakemin art niyetli olduğunu düşünmüyorum ama ilk golün ofsayt olduğunu gördüm."

"EMRE'NİN POZİSYONUNU TAKİP ETMEDİM AMA..."

"Emre'nin pozisyonunu takip etmedim. Orada kart gerekirdi tabi ama tam anlamıyla görmedim. Ancak ilk gol ofsayt. Video hakemliğinin getirilmesi konusunda çalışmaları hızlandıracağız. 2017/18 sezonunda video hakemliği mutlaka başlatmamız lazım -ki, kimsenin canı yanmasın."

"GEÇEN SEZON HAKEMLERİMİZ ÇOK MU İYİYDİ?"

"Geçen sezon hakemler çok mu iyiydi? Birkaç hakem dışında hakemlerimizin yöresel seviyeleri düşük gidiyor. Bazen şanssızlıklar, bazen yönetim seviyeleri tartışılıyor. Şanssızlıkları ve bunları yok etmek için video hakemlik şart."

AZİZ YILDIRIM SORUSUNA... 

"Kurumlarla ilgili gerekli açıklamaları yaptım. Biz yayın ihalesi konusunda 1 yıldır çalışıyoruz. Kulüpler Birliği bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yaptık. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)