comScore

Sivasspor Sivasspor

Mecnun Otyakmaz: 'Kumpas kuranlarla görüşeceğiz'

21 Ocak 2017, Cumartesi 09:06
Mecnun Otyakmaz: 'Kumpas kuranlarla görüşeceğiz'

TFF 1. Lig ekiplerinden Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz  kulübün 50'inci Kuruluş Yılı Kutlama ve Dayanışma Gecesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, kulübün 50'inci kuruluş yılı kutlamalarında yaptığı açıklamada şike süresince Sivasspor'un mağdur olduğunu belirtirken  "20 Şubat 2017'de bu kumpası kuranlarla yüce Türk adaleti önünde kozlarımızı paylaşacağız" dedi.
 
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, yaptığı açıklamada şike sürecine değinerek şu ifadeleri kullandı ;
 
"Türkiye'nin yaşadığı şike süreci kulübümüzü de olumsuz yönde etkilemiş Avrupa Kupasında ülkemizi temsil etme başarımıza gölge düşürmüştür. Hepimizin bildiği gibi Türk futbolu çok vahim bir süreç yaşamıştır. Futbolun yaklaşık 2 milyar dolarlık bütçesi kitlelere hitap etmek için popülerliği ve cazibesi ülkemizde her önemli kurumu ele geçirmek isteyen hain bir grubun ilgisini çekmiş ve maalesef akıl almaz kumpaslarla Türk futbolunu bir girdaba sokmuştur. Şahsım ve Sivassporumuz da bu kumpasa dahil edilmiştir. Bu noktada çok sevdiğim iki güzel vecizeyi hiç dilimden düşürmedim. Birincisi 'adalet topal karınca gibidir, ağır ve aksak gider ama sonunda menziline ulaşır' gerçekten de 5 yıl sonra hak yerini buldu. İkincisi ise 'adaletin olmadığı yerde kader hükmedermiş' gerçekten bu sözü çok seviyorum. Gerçekten de kader bizi bugün mağdur, müşteki, bize karşı bu kumpasları yapanları da sanık durumuna düşürmüştür. 20 Şubat 2017 tarihinde bu kumpası kuranlarla yüce Türk adaleti önünde kozlarımızı paylaşacağız"
 
SİVASSPOR ŞAMPİYON OLACAKTIR
 
Gecede konuşma yapan ve Sivasspor'un ligdeki konumunuda değerlendiren Sivas Valisi Davut Gül " Sivasspor mutlaka şampiyon olacaktır. Sivas'ın herbir tarafından gelerek Sivas'a destek vermek Sivasspor'un şampiyonlukta bir adım daha ileriye gitmesini sağlayacak. İlçelerimizin katkısı da en az merkezdekilerin verdiği katkı kadar önemli. Spor artık aynı zaman da bir spor değil aynı zamanda bir endüstridir. Sivassspor Süper Lig'de olduğunda Sivas'ta Süper Lig'de olacak, Sivas'taki sanayicide Süper Lig'de olacak. Biz takımımıza desteklerken aynı zamanda kendimizi destekliyoruz. Dünyanın her tarafındaki Sivaslılar dan bahsediyoruz. Bu güzel bir şey. 5 milyon, 3 milyon, 2 milyon Sivaslının olduğu yer de Sivasspor'un mutlaka Süper Lig'de olması lazım. Buna maça giderek destek olmamız lazım, para vererek destek olmamız lazım, lisanslı ürün kullanarak destek olmamız lazım, hiçbir şey olmazsa dua ederek destek olmamız lazım. Sivasspor'suz Sivas mutlaka çok eksik kalır." dedi.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)