comScore

MEBBİS il dışı atama sonuçları nereden öğrenilir? MEBBİS 2018 il dışı atama sonuçları bugün mü açıklanıyor? MEBBİS nedir? MEBBİS il dışı tayin başvurusu

11 Haziran 2018, Pazartesi 12:21
MEBBİS il dışı atama sonuçları nereden öğrenilir? MEBBİS 2018 il dışı atama sonuçları bugün mü açıklanıyor? MEBBİS nedir? MEBBİS il dışı tayin başvurusu

İl dışı atama sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını merak eden milyonlarca aday 11 Haziran 2018 Pazartesi günü MEBBİS 2018 sonuçları belli oldu mu? MEBBİS il dışı atama sonuçları nereden öğrenilir? MEBBİS il dışı atama tayin başvurusu ve aynı zamanda MEBBİS 2018 il dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? diye merak etmeye başladı. MEBBİS 2018 il dışı atama sonuçlarına dair merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde. 

MEBBİS 2018 sonuçları belli oldu mu? MEBBİS nedir diye merak edenler için MEBBİS 2018 hakkında son dakika gelişmelerini haberimizde derledik. Öğretmenklerin il dışı yer değiştirme atama sonuçlarının ne zaman belli olacağını merak eden milyonlarca vatandaş sosyal medya ve internet ortamında MEBBİS il dışı tayin başvurusu, il dışı atama sonuçları nereden öğrenilir? MEBBİS 2018 sonuçları açıklandı mı? MEBBİS sonuçları belli oldu mu? MEBBİS 2018 il dışı atama sonuçları ne zaman açıklanacak? diye merak etmeye başladı. 

MEBBİS 2018 il dışı atama tayin sonu sonuçlarının ne zaman olacağını merak eden milyonlarca aday internet ortamında MEBBİS 2018 il dışı atama sonuçlarının bugün mü açıklanacapını merak etmeye başladı. Bu yıl 8 Haziran tarihinde sona eren il dışı atama başvuruları, birçok öğretmenin merakla beklediği süreç oldu. Yoğunluk nedeniyle 8 Haziran akşamı 22.00'a kadar uzatılan başvurular, bu sürecin ardından bakanlık tarafından değerlendirmeye tabi tutuldu. Sonuçların açıklanmasının ardından ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri, 29 Haziran tarihinde tamamlanacak.

BU gelişmelerin ardından MEBBİS 2018 sonuçlarını öğrenmek için bilmeniz gereken bilgiler şu şekilde: Öğretmenlerin isteğe bağlı iller arası yer değiştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı sistemleri (MEBBİS) üzerinden ya da atama.meb.gov.tr adresinden açıklandığında TC Kimlik no ile öğrenebilecek. 
 

MEBBIS girişi nasıl yapılır?


MEBBİS'e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor. Öte yandan e-Okul -e-Akademi, Halk Eğitim, Açık Öğretim Kurumları, e-Yurt, e-Taşınır işlemlerini MEBBİS üzerinden kullanıcılar hemen hemen her türlü işlemi gerçekleştirebilmektedir. İçeriğinde bulunan modüller sayesinde MEBBİS'de istenilen modülle ilgili işlemler kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemler için ise yapmanız gereken tek şey sisteme giriş yapmak olacaktır.

KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLECEK?

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden ( Değişik: 22/05/2018 tarih ve 19303 sayılı onay ) 31 Ekim 2018 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.


AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)