comScore

MEB LGS sonuçları sorgulama - Meb gov tr 2018 LGS sonuçları öğren - (LGS sonuçlarına nasıl bakılır? LGS sonuçları nereden öğrenilir?)

26 Haziran 2018, Salı 15:45
MEB LGS sonuçları sorgulama - Meb gov tr 2018 LGS sonuçları öğren - (LGS sonuçlarına nasıl bakılır? LGS sonuçları nereden öğrenilir?)

MEB üzerinden LGS sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar için MEB son dakika LGS sınav sonuçlarına dair bir açıklama yayınladı. LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıt belli oldu. Peki LGS sınav sonuçlarını nereden öğrenebilirim? MEB LGS sınav sonuçlarını sorgulama ve MEB LGS sınav sonuçlarına nasıl bakılır? diye merak eden milyonlarca vatandaş için MEB LGS sınav sorgulama sistemi ve LGS sınav sonuçlarınının öğrenilmesi hakkında detaylar haberimizde. 

LGS sonuçları açıklandı mı? LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS sonuçları kaçta açıklanacak? LGS sonuçları ve LGS sonuçları sınav sonuçlarını merak eden vatandaşlar için son dakika LGS sınav sonuçları için açıklama geldi. LGS sınav sonuçlarına dair Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından LGS sınav sonuçları açıklanacağı saat belli oldu. LGS sınav sonuçlarını bekleyen milyonlarca vatandaş için 2018 LGS sınav sonuçları gelişmeleri haberimizin devamında. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada LGS sınav sonuçlarının saat 16:00'da açıklanacağı duyuruldu. Peki LGS sınav sonuçları nereden öğrenilir? MEB LGS sınav sonuçları açıklamasının ardından 2018 LGS sorgulama yapacak olan vatandaşlar için 2018 LGS sınav sonuçlarını öğrenmek tek bir tuş uzağınızda. 26 Haziran 2018 Salı günü LGS sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar BURADAN tıklayarak sonuçlara ulaşabilir. Bunun için meb.gov.tr adresine giriş yapmanız yeterlidir. Meb.gov.tr adresine giriş yaparak LGS sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. 

 

LGS puan hesaplama nasıl yapılır?


Öğrencinin net sayısı o teste ait belirlenen puan katsayısının çarpılmasıyla elde edilir. Lgs'de Türkçeden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük'den 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10, Yabancı Dil dersinden de 10, Matematik dersinden ve Fen Bilimleri dersinden 20, olmak üzere toplam 90 soru sorulur.

SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK OLAN LİSE TİPLERİ HANGİLERİ?

Bazı okul türleri için sınava girerek puan edinmek şart olacak. Yönergeye göre, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje uygulayan eğitim kurumları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına yerleştirilmesi amacıyla Bakanlıkça merkezi sınav yapılacak. Ağırlık standart puan hesaplanırken esas alınacak ağırlık katsayılarına bakacak olursak Türkçe 4, Matematik 4, Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1'dir.


LGS sınavı bilgileri (LGS sınav sonuçları 26 Haziran 2018)

 

Öğrencilere sözel bölümde, 8'inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecektir.

İlk olarak sözel bölüm 50 soru ve 75 dakika, ikinci olarak sayısal bölüm 40 soru 60 dakika olmak üzere uygulanacaktır.Kimlik kontrolleri ve salonlara  yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00'da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacaktır. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır. Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

SONUÇLARI KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYIN>>>


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)