comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Matej Mitrovic, Beşiktaş'ı Milli takım hocasına sordu

09 Ocak 2017, Pazartesi 21:25
Matej Mitrovic, Beşiktaş'ı Milli takım hocasına sordu

Beşiktaş'ın yeni transferi Mateja Mitrovic'in, siyah beyazlıların teklifini kabul etmeden önce Hırvatistan Milli Takımın hocası Ante Cacic'ten fikir aldığı öğrenildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın Rijeka'dan 4.2 milyon euro bonservis bedeliyle kadrosuna kattığı Matej Mitrovic'in, siyah beyazlılara gelmeden önce Hırvatistan Milli Takımı'nın teknik direktörü Ante Cacic'e danıştığı öğrenildi. 
 

Matej Mitrovic'in Beşiktaş'a transfer süreci


Siyah beyazlıların ara transfer döneminde Rijeka'dan kadrosuna kattığı Matej Mitrovic'in, Beşiktaş'a gelmeden önce Hırvatistan Milli Takımı'ndan hocası Ante Cacic'ten fikir aldığı belirtildi. 

Hırvat basınında çıkan habere göre, ülkede gelecek vadeden bir futbolcu olarak gösterilen Matej Mitrovic Beşiktaş'a gitmesinin kariyerini nasıl etkileyeceğini milli takım teknik direktörü Ante Cacic'e sorduğu iddia edildi. Cacic'in ise Matej Mitrovic'e, "Avrupa'da üst düzey bir kulüpte oynamak senin için daha iyi olacak. Hiç düşünmeden kabul et." dediği ortaya çıktı. 
ESKİ TAKIM ARKADAŞINDAN ÖVGÜLER

2013/14 yılında Cibalia'dan Rijeka'ya transfer olan Beşiktaş'ın yeni stoperi Matej Mitrovic hakkında Cibalia'da oynadığı dönemlerde eski takım arkadaşı Vitaic konuştu. 

Vitaic, "17 yaşında bizimle oynadığı zaman gelişim göstereceğini biliyordum. Ancak o zamanlardan büyük bir potansiyele sahip olduğu belliydi. Yeteneği dışında çok çalışkan bir futbolcu. Yeteneği sayesinde de Rijeka'ya transfer oldu ve Hırvatistan Ligi'nde üst düzey forvetlere kafa tutmayı başardı."

ONUN BAŞARACAĞINI BİLİYORUM

Vitaic eski takım arkadaşı Mitrovic hakkında bunun dışında, "Bir gün Avrupa'da büyük bir kulüpte forma giyeceğini biliyorum. Yeteneği ve zekası birleştiğinde bunu da hak ediyor. Cibalia'da oynadığımız dönemlerde sık sık sohbet ediyorduk. Bana bir gün üst düzey takımda oynamak istediğini sürekli söylerdi." şeklinde konuştu. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"