comScore

Marseille Marseille

Patrice Evra emekli mi oluyor? Menajeri açıkladı

11 Kasım 2017, Cumartesi 21:57
Patrice Evra emekli mi oluyor? Menajeri açıkladı

Marsilya taraftarına attığı tekme nedeniyle 7 ay futboldan men edilen Patrice Evra'nın menajeri, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Dış Haberler - Marsilya ile Vitoria Guimaraes arasındaki UEFA Avrupa Ligi maçından önce kendi takımının taraftarına tekme atan Patrice Evra'ya 7 ay men cezası verildi. Bu gelişmenin ardından 36 yaşındaki futbolcunun emekliliği gündeme geldi.
 

Patrice Evra taraftara neden tekme attı?


Vitoria Guimaraes maçı öncesi yedekler arasında yer alan Evra, ısındığı bölümdeki taraftarının sözlü tacizine maruz kaldı. Sinirlerine hakim olamayan Fransız yıldız, herkesin gözü önünde taraftara tekme attı. UEFA'dan gelen 7 aylık men cezası sonrası Marsilya Kulübü, Evra'nın sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA GELDİ
İtalyan basınından La Gazzetta dello Sport'a konuşan Evra'nın menajeri Federico Pastorello, emeklilik iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. 

Federico Pastorello sözlerinde, "Evra bir hata yaptığını biliyor ama bu şekilde emekli olmak da istemiyor. Fiziksel olarak 6 yıl öncesinden daha güçlü hissediyor. Pek çok kulüp bizimle temasa geçti. Futbol oynamaya devam edecek." ifadelerini kullandı.
 

Patrice Evra hangi takıma transfer olacak?


Evra'nın Napoli'ye transfer olacağı yönündeki haberlere de yanıt veren menajer, "Juventus kariyerinden sonra kendini yeniden Serie A'da hayal edemiyor. Ama kesin bir şey söylemem doğru olmaz. Karmaşık bir durumdayız" dedi.


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)