comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mario Gomez'in Beşiktaş yolu açık

28 Eylül 2016, Çarşamba 16:41
Mario Gomez'in Beşiktaş yolu açık

Beşiktaş yerine Wolfsburg'a transfer olan Mario Gomez, Alman takımında mutsuz ve gelecek sezon Beşiktaş'a dönme planı yapıyor. Sözleşmesindeki özel maddeyse bu transferin yolunu açıyor. 

FutbolArena Özel - Geçen sezon gol kralı olan ve Beşiktaş'la şampiyonluk yaşayan Mario Gomez, siyah - beyazlı kulüpten ayrıldığı için hem pişman hem de eski takımına yeniden dönme planı yapıyor. Gomez'in sözleşmeşmesinde transferin yolunu açan özel bir madde var. O da Wolfsburg'un ilk 4'e girememesi. 

Bu detaylara geçmeden önce Gomez'in transfer sürecini özetleyelim:

NEDEN GİTTİ? 

Avrupa Şampiyonası sonrası son ana kadar Beşiktaş'la görüşen Gomez, kararını 15 Temmuz'dan sonra verdi. FETÖ'nün 15 Temmuz'da bastırılan darbe girişimi sonrası oyunucunun başta babası olmak üzere ailesi Türkiye'ye dönmemesi yönünde baskı yaptı. Bunun üzerine oyuncu kararını verdi ve Fiorentina'dan Almanya'ya döndü. 

NE DÜŞÜNÜYOR? 

İtalya'da kötü geçen 2 sezonun ardından Beşiktaş'ta gol kralı olup, şampiyonluk yaşayan Gomez, bu performansıyla tekrar Alman Milli Takımı'na seçildi ve EURO 2016'ya gitti. Şampiyona sonrası Wolfsburg'a 3 yıllık imza attı. Golcü oyuncu, Almanya'ya döndüğü için pişman. Sezona sakat başlayan Gomez, 4 maç oynadı ve henüz golle tanışamadı. Ancak oyuncu bu yüzden gelecek sezon tekrar Beşiktaş'a dönmeyi gündemine aldı. 

SÖZLEŞMEYE ÖZEL MADDE KOYDURDU 

Peki Wolfsburg ile 3 yıllık sözleşme yapan Gomez'in dönüşü nasıl olacak? Wolfsburg'a imza atarken koydurduğu bir madde Alman oyuncunun, yeni sezonda transferinin önünü açıyor. Wolfsburg'a 3 yıllık imza atan golcü oyuncu, Alman takımının ilk sezon, ilk 4'e girememesi halinde başka bir takıma gitmesi için opsiyon koydurdu. 

YENİ SEZONDA BEŞİKTAŞ'A DÖNME PLANI YAPIYOR

Dolayısıyla Wolfsburg bu sezon Almanya'da ilk 4'e giremezse Gomez'in elinde başka takıma gitme hakkı var. Sezona kötü başlayan ve beşinci hafta sonunda 5 puanla 13. sırada bulunan Wolfsburg eğer ilk 4'e giremezse Gomez'i elinde tutma konusunda sıkıntı yaşayacak. Bu madde dolayısıyla Gomez, Wolfsburg eğer ilk 4'e giremezse yeniden Beşiktaş'a dönmeyi planlıyor. 

Haber: Aydın Cingöz 


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.