comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Mario Gomez'den transfer konusunda Beşiktaş yönetimine mesaj - Süper Lig Transfer Haberleri

17 Mayıs 2016, Salı 19:24
Mario Gomez'den transfer konusunda Beşiktaş yönetimine mesaj - Süper Lig Transfer Haberleri

Beşiktaş'ın şampiyonluğunda önemli bir rol oynayan Mario Gomez, NTV Spor'da katıldığı programda soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ta bu sezon 26 gol atarak şampiyonlukta önemli bir rol oynayan Mario Gomez, NTV Spor'da katıldığı programlarda tüm soruları yanıtladı. 
 

Mario Gomez'in Fiorentina pişmanlığı


Beşiktaş'a geliş süresini anlatan Mario Gomez, "Fiorentina'ya gittiğimde hep büyük oyuncuların transfer edileceğini ve şampiyonluk hedefinin olduğu söylenmişti. Ancak böyle olmadı. Benim de hedefim şampiyonluktu ve 5 aylık bir sakatlığımın ardından dönüşüm kolay olmadı.

Fiorentina'nın şampiyonluk iddiası inandırıcı değildi. Beşiktaş'taki şampiyonluk iddiası çok daha inandırıcıydı. Buraya geldiğimde bana uygun bir futbol felsefesi olduğunu gördüm. Şunu da itiraf edebilirim ki, Türkiye'ye gelmeden önce Beşiktaş'ın bu kadar büyük bir kulüp olduğunu bilmiyordum ama artık Bayern Münih gibi büyük bir kulüp olduğunu gördüm. Beşiktaş, Bayern Münih ölçeğinde rahatlıkla Bayern Münih ile kıyaslanabilecek bir kulüptür"

Mario Gomez'in Beşiktaş'a transfer süreci


Alman golcü Beşiktaş'a transfer süreciyle ilgili de konuşurken, "Buradaki şampiyonluk iddiası Fiorentina'ya oranla daha inandırıcıydı. Ayrıca Quaresma, Sosa ve Gökhan Töre'nin Beşiktaş'ta olmasının yanı sıra Şenol Güneş'in beni çok istemesi kararımda etkili oldu."
 
273317-haber


Mario Gomez'den Şenol Güneş'e övgüler


"Sezon başında hazır olmadığım bir dönem vardı. Sakatlığım sonrası, hem de adaptasyon süreciyle alakalı. Kötü bir dönem değildi ama ben buna alışıktım zaten. Bunun yanı sıra sezon başında Şenol Güneş'e hazır olmadığımı söyleyince bana müthiş antrenmanlar yaptırdı. Formum onun sayesinde yükseldi"
 

Mario Gomez Beşiktaş'ta kalacak mı?


Alman golcü en merak edilen soru hakkında da açıklama yaptı. Gomez, "Ben bu takıma inanıyorum. Burada sorulması gereken şu, Şampiyonlar Ligi'nde oynamak için mi oynayacağız yoksa bir hedef mi belirleyeceğiz? Elbette 2 sezonda hemen kupayı alalım demiyorum ama kulübün Şampiyonlar Ligi için kadroyu güçlendirmesi önemli. Bu takımın potansiyeli var. Beşiktaş'ın transfer politkası ve yatırımları kararımda etkili olacak. Bu konuda iyimse ve pozitif düşüncelere sahibim. Çünkü kulübün potansiyelini kuvvetli görüyorum" dedi. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!