comScore

Maraş bayram namazı saati 2018 - Kahramanmaraş'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak? - Maraş bayram namazı kaçta?

15 Haziran 2018, Cuma 01:46
Maraş bayram namazı saati 2018 - Kahramanmaraş'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak? - Maraş bayram namazı kaçta?

Kahramanmaraş'ta yaşayan vatandaşlardan Kahramanmaraş'ta bayran mamazına gidecek olanlar Bayram günü Kahramanamraş'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Kahramanmaraş bayram namazı 2018 saatlerine dair merak edilenler haberimizde derledik. 

Herkese iyi bayramlar. Ramazan bayramınız kutlu olsun. Ramazan bayramında bayram namazına gidecek müslüman vatandaşlarımız internet ortamında bayram namazı saatlerini merak etmeye başladı. İl İl bayram namazı saatleri için araştırma yapan vatandaşlar Bayram namazı saat kaçta? Bayram namazı yarın saat kaçta kılınacak? Bayram namazı ne zaman? gibi sorulara yanıt aramaya başladılar. İl il bayram namazı saatinin kaçta kılınacağı yönündeki soruya yanıt arayanlar vatandaşlarımız için Kahramanmaraş'ta yarın Bayram namazı saat kaçta kılınacak yönündeki soru hakkındaki detayları derledik. 

Kahramanmaraş'ta yaşayan ve bayram namazına gidecek olan vatandaşlar Kahramanmaraş bayram namazının saat kaçta kılınacağı sorusuna yanıt aramaya başladı. Bu doğrultuda Kahramanmaraş'ta bayram namazı saat kaçta? Kahramanmaraş'ta bayram namazı saat kaçta kılınacak? Maraş bayram namaz saatleri 2018 şeklinde arama yapmaya başladılar. Diyanet Kahramanmaraş'ın tüm ilçeleri için 2018 Ramazan bayramı namaz saatini belirledi. Buna göre Kahramanmaraş'ın Afşin, Andırın, Çağlıyancerit,Ekinözü, Elbistan, Göksun, Merkez, Nurhak, Pazarcık, Türkoğlu ilçeleri 15 Haziran cuma günü itibariyle sabah saat 05:54'da bayram namazını kılacak.
 

Bayram namazı farzları


Vacip oluşunun ve kılınmasının şartları, aynen Cuma namazının şartları gibidir. Ezan okunmaz, kamet yapılmaz. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez bayram namazı kılınır. Ramazan ve Kurban bayramının birinci günü kılınır.  Cuma namazı farz olan kimselere, bayram namazı kılmak vaciptir. Bayram hutbesi cuma hutbesi gibi farz değil sünnettir ve namazdan sonra okunur. Ramazan bayramında namazdan önce, tatlı (hurma veya şeker) yemek, gusül etmek, misvak kullanmak, en iyi elbiseleri giymek, fıtrayı namazdan önce vermek, yolda yavaşça tekbir okumak müstehaptır. Kurban bayramında namazdan önce, bir şey yememek, namazdan sonra önce kurban eti yemek, namaza giderken yüksek sesle, özrü olan yavaşça tekbir getirmek müstehaptır. Kurban Bayramının arefe günü, sabah namazından, bayramın dördüncü gününün ikindi namazına kadar, erkek, kadın herkesin, cemaat ile kılsın, yalnız kılsın, farz namazından sonra selam verir vermez, bir kere "Teşrik tekbir"ini okuması vaciptir.

RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)