comScore

Maradona tribünde puro içtiği için özür diledi

17 Haziran 2018, Pazar 12:14
Maradona tribünde puro içtiği için özür diledi

Arjantin'in efsane futbolcularından Maradona, tribünde puro içerken görüntülendiği için özür diledi.

FutbolArena - Rusya'da düzenlenen FIFA Dünya Kupası'nda ülkesi Arjantin'e destek vermek için Moskova'da Arjantin - İzlanda maçını izlerken puro içen ve görüntülenen efsane futbolcu Maradona Rusya'dan ve taraftarlardan özür diledi. 


Maradona tribünde puro içtiği için özür diledi


Rusya'da düzenlenen FIFA Dünya Kupası'nda Arjantin'in İzlanda karşısındaki maçı izlerken puro içen ve görüntülenen Maradona hem seyirciden hem taraftardan tepki çekmişti. Rusya'da stadyumlarda, parklarda, kamu alanlarında sigara içmenin cezası bulunuyor. Rusya tarafından ceza işlemi yapılmadan Maradona özür mesajı yayınladı. Rusya'da bulunan stadyumlarda tütün mamulü kullanmanın yasak olduğunu bilmediğini söyleyen Maradona, “Arjantinliler için önemli ve zor bir maçtı. Maç sırasında gergin bir atmosfer vardı. Dürüstçe söylemek gerekirse stadyumlarda tütün mamullerinin yasak olduğunu bilmiyordum. Bu nedenle tüm taraftarlardan ve organizasyon komitesinden özür diliyorum. Arjantin'in bize her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Bu yüzden daha fazla destek verelim” ifadelerinde bulundu. 


Arjantin'in Dünya Kupası başarıları


Birçok futbolsevere göre, dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük iki futbolcusu da Arjantinli. Maradona ve Messi'yi çıkaran Arjantin, tarihinde iki kez kazandığı Dünya Kupası'nı bir kez daha kazanmak istiyor. İlk Dünya Kupası olan 1930'da Uruguay'a finalde kaybeden Arjantin daha sonra uzun yıllar Dünya Kupalarında ön plana çıkamadı. 1978'de ise Arjantin'de düzenlenen Dünya Kupası ev sahibinin oldu. 1986'da bu kez Maradona ile yeniden şampiyon olan Arjantin, 1990 ve 2014'te ise Almanya'ya finalde kaybetti.


Arjantin'in eleme ve hazırlık maçları 


2018 Dünya Kupası Güney Amerika elemelerine kötü bir başlangıç yapan Arjantin, Dünya Kupası'na direkt olarak katılma hakkı kazanan ilk 4 takım arasına uzun süre girememişti. Buna karşın son maçını Ekvator deplasmanında kazanan Arjantin, rakiplerinin de puan kaybetmesi ile grubu 3. sırada bitirdi ve 2018 Dünya Kupası'na katılamama baskısını yakından hissettiği bir eleme grubunu zorlukla da olsa geçti. Buna karşın hazırlık maçlarında yine hayal kırıklığı yaratan bir Arjantin vardı. Mart ayında oynadıkları iki hazırlık maçından ilkinde İtalya'yı 2-0 yenen Arjantin, 2. hazırlık maçında ise İspanya'ya tam 6-1 yenildi!

Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!