comScore

Manisasporlu Bilal ''Uzun yıllardır Müslüman olmak istiyordum"

16 Eylül 2016, Cuma 00:04
Manisasporlu Bilal ''Uzun yıllardır Müslüman olmak istiyordum

Geçtiğimiz günlerde Müslümanlığa geçen Manisaspor'un Kongo'lu futbolcusu Constantin Christ Olsen Bakaki düzenlenen törenle Bilal ismini almıştı. 

FutbolArena - Yaşadığı süreci anlatan Bilal, uzun süredir Müslümanlığa geçmeyi düşündüğünü belirtirken "Öncelikle şunu söyleyeyim, İslam dininin beni en çok etkileyen yönü, insanlığa çok saygılı olması. Müslümanlar genelde kötü alışkanlıkları uygulamıyor. Bu da benim çok hoşuma gidiyor.

Daha önce Kongo'da oynadığım kulüpteki kulüp başkanı da Müslümandı. Ben de 15 yıldır dinimi değiştirmeyi, Katoliklikten (Hristiyanlığın bir mezhebi) Müslümanlığa geçmeyi zaten düşünüyordum. İslam dini de bana çok çekici geliyordu. Onun için İslam dinine geçmeye karar verdim. İslamın prensipleri de kafama yattı, uygulamaya başladım." şeklinde konuştu.
Bilal ismini neden tercih ettiğini de açıklayan Kongolu futbolcu Bilal "Başkanımın ismi de Bilal'di. Başkanım bana oğlu gibi bakıyordu, beni çok seviyordu, ben de onu çok seviyordum. Gerçekten onun ellerinde büyüdüm. Onun için Bilal ismini aldım. Onun ismini aldığımı henüz bilmiyor. Ona sürpriz yapmak istiyorum. Çok mutluyum." dedi.

HASAN ŞAŞ'I BEĞENİYORDUM 

Türk futbolu hakkında biraz bilgisi olduğunu ve 2002 Dünya kupasında Türkiye'nin maçlarını izlediğini belirten Bilal  "İlk defa profesyonel oluyor ve ilk defa bir Türk kulübünde oynuyorum. Türk futbolunu az çok gelmeden önce izledim, biraz bilgi aldım. Türkiye'nin Brezilya ile yaptığı maçları izledim. Orada Hasan Şaş'ı çok beğendim. Türkiye'de bireysel olarak iyi futbolcular da var. Bu da hoşuma gitti. Onun için Türkiye'yi seçtim. Buraya gelmemin bir nedeni de o." ifadelerini kullandı. 
 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.