comScore

Manisaspor Haberleri: Mevlüt Aktan başkanlığa aday oluyor!

22 Haziran 2016, Çarşamba 17:39
Manisaspor Haberleri: Mevlüt Aktan başkanlığa aday oluyor!

Manisaspor kongresi öncesinde işadamı Mevlüt Aktan'dan adaylık açıklaması geldi. Aktan,  Manisaspor'un geleceği için aday olduğunu söyledi ve “Ekibimle birlikte Manisaspor'u eski parlak günlerine geri getireceğiz” dedi. 

FutbolArena - Son iki yıldır devam eden yönetim zafiyetine son olarak eklenen olaylı kongre sonrasında, aday olması için beklentisi olan siyah beyazlı takımın taraftarlarını sevindiren açıklama işadamı Mevlüt Aktan'dan geldi.  Açıklamasında Manisaspor'u siyasetten uzak bir şekilde, her kesimin desteğini alarak, birlik beraberlik içinde yöneteceğinin sözünü veren Aktan, elini taşın altına koyduğunu söyledi.  
 

Mevlüt Aktan'tan Manisaspor açıklaması


Manisaspor'un zor günler geçirdiğini ve bugünleri atlatacağına inandığını söyleyen Aktan, adaylığı ile ilgili bilgi verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“ Siyah Beyaz renklere gönül vermiş değerli Manisalılar;
Hepinizin takip ettiği gibi Manisasporumuz'un şanlı geçmişine yakışmayan kalitede günler yaşıyoruz. 
Son olarak kongre öncesinde ve kongre günü yaşananlar; düşüncelerimizi, uygulama sürecine geçirme konusunda bizlere yol gösterdi.
Köklü camia, bu yönetimi ve yaşanan hadiseleri hak etmiyor. Bu durumdan hareketle ben Mevlüt Aktan olarak, Manisaspor'un olağanüstü kongresinde aday olduğumu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Manisaspor'u içinde bulunduğu dar boğazdan kurtarmak için giriştiğimiz bu süreçte, siyah beyaz renklere karşılıksız gönül vermiş, tribünden kulüp başkanlığına kadar Manisaspor'a hizmet eden değerli Emre Hasgör kardeşim ve kendisi gibi Manisaspor sevdalısı arkadaşlarının da ekibimin içinde olduğunun bilinmesini isterim. 
“TAVRIMIZ NET… FUTBOL OYNAYACAĞIZ, SİYASET YAPMAYACAĞIZ”

Manisaspor, son iki yıldır siyaset ile anılır oldu. Bu konuda tavrımız net. Siyaset ile doğrudan veya dolaylı bir bağımızın olmadığını, olmayacağını kesin ve net bir şekilde ifade ediyor, sözünü veriyorum. Ayrıca Manisasporumuz'un her anlamda gelişmesini isteyen kentimizdeki siyasetçilerin de ekibimiz üzerinde tam uzlaşı içinde olduğunu, gerekli görüşmelerin yapıldığını belirtmek isterim.
 

Mevlüt Aktan'ın adaylık vaatleri


Şahsım ve ekibim bu önemli göreve geldiği takdirde önceliğimiz olan bazı hususları da sizlerle paylaşmak istiyorum; 

"Transfer yasağını kaldıracağız"

Önceliğimiz PTT 1. Ligi'nde, tribünleri hareketlendirecek güçlü bir ekip oluşturmak, bunun için de transfer yasağını kaldırmak olacaktır. Hafta sonu yapılacak kongreden ekibim ile birlikte yönetime seçilmemiz halinde en kısa sürede transfer yasağının kalkacağını, borçlar ile ilgili ödeme planı oluşturarak, camiayı borç yükünden kurtaracağımızın taahhüdünü veriyorum. 

"Borç yükünden kurtulacağız"

Hedefimiz süper lig, önceliğimiz ise PTT 1. Liginde güçlü kadro oluşturmak. Bununla ilgili her türlü plan ve sürdüreceğimiz stratejinin maddi kaynaklarının hazır olduğunun taahhüdünü veriyorum.
Ben yaklaşık 20 yıllık Manisaspor kongre üyesiyim ve bu kulübün parlak günlerini yakından takip etmiş biriyim. Manisasporumuz'u, eski günlerindeki kurumsal, sportif ve maddi açıdan şaşaalı günlere taşıyacağımızı, bununla ilgili profesyonel girişimlerimizin de olacağının güvencesini veriyorum.  

Ben, yurt içinde ve yurt dışında finans sektöründe faaliyet gösteren şirketleri olan, Manisa'da da yıllardır hizmet sektöründe ve son olarak medya sektöründe faaliyet gösteren, bu kentte yaşamaktan ve bulunmaktan mutlu olan bir işadamıyım. 
Siyasetle geçmişte bir temasım olmadığı gibi gelecekte de bir temasımın olmayacağının, kulübün siyasetten uzak duracağının sözünü veriyorum. 
Son olarak, işadamı kimliğim ile Manisaspor'u kurumsal anlamda kalıcı yatırımlar ile güçlendirip sportif başarıları camianın beklediği seviyelere çıkarabilmek için, tamamen kendime güvenerek Manisaspor Kulubü'nü ekibimle birlikte yönetmeye talip olduğumu kamuoyuna ilan ve beyan ederim.” ifadeleri kullanıldı.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.