comScore

Manisaspor Haberleri: Başkan yeniden Abdullah Mergen!

25 Haziran 2016, Cumartesi 19:52
Manisaspor Haberleri: Başkan yeniden Abdullah Mergen!

Bu sezon PTT 1. Lig'de mücadele edecek Manisaspor'da geçtiğimiz hafta ertelenen olağan genel kurul bugün yapıldı. Başkan yeniden Abdullah Mergen oldu.

İki adayın yarıştığı kongrede, Belediye'nin desteklediği işadamı Mevlüt Aktan 236 oy alırken, mevcut başkan Abdullah Mergen 251 oyla yeniden başkanlığa seçildi. 


Abdullah Mergen, Mevlüt Aktan'ı geçti, yeniden Manisaspor başkanı oldu!


Maddi sıkıntılara rağmen bu sezon 2. ligden şampiyon olarak PTT 1. Lig'e yükselen Manisaspor'da çoğunluk sağlanamaması nedeniyle daha önce ertelenen olağan genel kurul, bu kez Manisa Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. İşadamı Mevlüt Aktan ve mevcut başkan Abdullah Mergen'in yarıştığı seçimli kongrede 497 delege oy kullandı. Saat 14.00'da başlayan ve 17.00'da sona erden seçim sonrası yapılan oy sayımında iş adamı Mevlüt Aktan 236 oyda kalırken, mevcut başkan Abdullah Mergen 251 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi. Ayrıca 4 oy geçersiz sayılırken, 6 zarf da boş çıktı. 


Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen'den seçim sonrası ilk açıklama 


Kongrenin ardından açıklamalarda bulunan Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, “9 tane yöneticim var burada. Hepsinden Allah razı olsun. Bu arkadaşlarla 2 yıldır iyi mücadele ettik. Geçen yıl Allah bize şampiyonluğu nasip etti. Şimdi aramıza yeni katılan arkadaşlar var. Onlarla da güçlenerek inşallah Allah bize bu takımı Süper Lig'e çıkarmayı nasip eder. Manisa'mıza, camiamıza, Türk futboluna hayırlar getirsin. Bizi destekleyen ve ya desteklemeyen herkese de teşekkür ediyorum" dedi.  


Manisaspor yeni yönetim kurulu kimlerden oluşuyor?


Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen'in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

"Hakkı Övünç, Erkan Öztürk, Muzaffer Etçil, Bülent Özövgü, Erdem Baltacı, Cengiz Erbilir, Nurullah Aksöz, Tevfik Aslaner, Şener Özten ,Reşat Oğuz Ege, Serkan Özşe, Seyithan Akar, Necati Bilge, Yunus Emre Şahin."

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.