comScore

Manisaspor Haberleri: Abdullah Mergen'den Cengiz Ergün'e hodri meydan

14 Haziran 2016, Salı 18:06
Manisaspor Haberleri: Abdullah Mergen'den Cengiz Ergün'e hodri meydan

Manisaspor'da kongre tartışmaları tüm hızıyla sürüyor. 

Manisaspor'da cumartesi günü yapılacak kongre öncesi aralarında mevcut yönetime cephe alan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün adayı olarak ismi geçen Orkun Şıktaşlı'nın da yer aldığı 700 üyenin kaydının silinmesi tartışması dinmedi. Kulübe kendine bağlı yeni üyeler yaptığı iddia edilen Başkan Abdullah Mergen rest çekti. 


Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü eleştirdi


Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, iddialar üzerine yaptığı açıklamada seçimde 506 üyenin oy kullanabileceğini hatırlattı. Mergen, kongre tarihinin belli olduğunu belirterek, "Yönetmek isteyen gelir aday olur bizimle yarışır. Önceki genel kurulda üye sayısı 1000 civarındaydı. Listelerde blok yapılmış üyeler vardı. Kongreden sonra rakamları 220'lere düşürdük. Görev süremizdeki 2 yıl içinde toplumun genelini kucaklayıp üyeler kazandırarak mevcut üye sayısını 500'lerde tuttuk" dedi.

Manisaspor'u, Manisa'dan hiç destek almadan 2 yıldır yönettiklerini iddia eden Mergen, şöyle devam etti:
"Demek ki biz kaynaklarımızı bir şekilde oluşturmuşuz. Bundan sonra da sistemi devam ettireceğiz. Bu kulübe 2 yıldır belediyelerden gelen destekler ufak tefek. En son Büyükşehir Belediye Başkanı'nın da futbolculara verdiği primler kulüp kasasına giren rakamlar değil. Bu rakamlar futbolcuları kullanarak kendi reklamını yapmakla alakalı rakamlardı. Özellikle geçen sezon Manisa Büyükşehir Belediyespor'da ciddi miktarda para harcanıp başarısız olundu. Başarısızlığı örtmek için bizim futbolculara prim verilip yönetime karşı ciddi saygısızlık yaptırıldı. Manisa yalnız belediyelerden ibaret değil." 

Kongrede yeniden aday olmaya hazırlanan Manisaspor Başkanı Abdullah Mergen, iddialı bir takım oluşturmak için 2'nci Lig'deki şampiyonluktan hemen sonra çalışmalara başladıklarını söyledi. Mergen, "Bu yönetim 2 yılda kulübe inanılmaz hizmetler etti. Keşke şehirde seçilmiş insanlar, siyasiler, şehrin valisi kısmen bile yanımızda olsaydı. Aksine paçalarımızdan aşağılara çekilmemize rağmen yönetim olarak dik durarak, sadece Manisaspor'u iyi yerlere getirmeye çalıştık. Birçok hainliğe ve art niyete rağmen bunu hep başardık. Geçmiş yönetimlerin borçlarını ödedik ve ödüyoruz" ifadelerini kullandı. 


Manisaspor PTT 1. Lig için nasıl bir kadro kuracak?


Geçen yılki kadroyla bu yıl PTT 1. Lig'de mücadele etmelerinin söz konusu bile olmadığını vurgulayan Mergen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O kadro o ligin şartlarına göre kurulmuştu. İçlerinden 4-5 arkadaş ile yola devam edebiliriz. Bunların 2-3 tanesi de süre bulabilir. Kararlarını kendileri verecekler. Kadronun zaten bir çoğu Federasyon'a gitmiş durumda. Çünkü son aylarda takım içine çok ciddi bir fitne girdi ve yönetime karşı saygısızca bir tutum sergilediler. İç transferde Ümit Yasin ve Hakan Turan'la yeniden anlaştık. Nuri ve Savaş'la görüşeceğiz. 16-17 kaliteli transfer yapacağız. Listemizdeki Melbourne City'den Novillo'yla büyük ölçüde anlaştık. Bulgar bir stoperle anlaşmak üzereyiz."  

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.