comScore

Manchester City Manchester City

Mancini için rekor tazminat

03 Şubat 2014, Pazartesi 14:58

Roberto Mancini'nin Manchester City'den kovulurken aldığı tazminatın miktarı belli oldu. İtalyan teknik direktör için City, İngiliz futbol tarihinin en büyük rakımını ödedi!

FutbolArena Özel - Şu an Galatasaray'ın başında olan Roberto Mancini'nin Manchester City'den kovulurken aldığı tazminat belli oldu! İngiliz ekibi, İtalyan hocanın görevine son verirken tam 10 milyon Paundluk bir rakam ödemek zorunda kaldı. Aynı zamanda bu miktar, İngiliz futbol tarihinde bir teknik direktöre tazminat için ödenen en yüksek rakam.

Daha önce 7 milyon Paundluk bir tazminat aldığı ileri sürülen Mancini için bu iddialar Ada basını tarafından belgeleriyle çürütüldü. Manchester City'nin teknik ekibine yapılan harcamalarla Mancini'nin 10 milyonluk tazminatı cebe indirdiği ortaya çıkarken, İtalyan teknik adamın City'i çalıştırdığı dönemde oyuncu toplam maaşlarının da 233 milyon Paundu bulduğu belirtildi.
Bir kısım Manchester City taraftarının büyük nefret beslediği Mancini, City'den kovulduktan sonra Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın Chelsea ile olan maçı için ilk kez Ada'ya ayak basmış olacak.

Öyküm Kanbir

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.