comScore

Galatasaray Galatasaray

Mancini geldi, kaderi değişti

10 Şubat 2014, Pazartesi 22:38

Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılığının ardından forma şansı bulamayan bir çok oyuncu Roberto Mancini ile birlikte bu fırsatı yakaladı. Bunların arasında Mancini'nin değişmezi Ceyhun Gülselam ilk sırada yer alıyor.

FutbolArena Özel - 2011 yılında Fatih Terim'in isteğiyle Trabzonspor'dan Galatasaray'a transfer edilen Ceyhun Gülselam, Mancini ile birlikte takımın değişmezleri arasına girdi. Özellikle yabancı sınırı nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray, Ceyhun'un da devreye sokulmasıyla eksiklerini giderdi. 
 
TERİM'LE 2 SEZONDA YAPTIĞINI MANCİNİ İLE 4.5 AYDA YAPTI
Terim'in Galatasaray'dan ayrıldığı güne kadar sadece 17maçta forma giyebilen, geçen sezon devre arasında Kayserispor'a kiralanan ve sarı – kırmızılı takımda iyi işler yapan Ceyhun sezon başında Galatasaray'da aradığını yine bulamadı. Ancak Roberto Mancini ile birlikte Ceyhun Gülselam'ın Galatasaray'da kaderi değişti. 
 
Terim döneminde geçirdiği yaklaşık 2 sezonda sadece 17 maçta forma bulan Ceyhun Gülselam, Mancini ile birlikte Terim dönemindeki maç sayısını şimdiden geçti. 

Terim döneminde sadece 17 kez forma bulan Ceyhun, bu sezon Mancini'nin ilk lig maçı olan Akhisar Belediyespor maçıyla forma bulmaya başladı. Ceyhun Gülselam sadece lig, şampiyonlar ligi ve kupada şu ana kadar 21 kez oynadı. Bir çok maçta 11'de sahaya çıktı.
 
TERİM 18'E BİLE ALMADI
Fatih Terim 6-1 kaybedilen Real Madrid maçının 18 kişilik maç kadrosuna Ceyhun Gülselam'ı almadı ama Mancini grupta oynadığı 5 maçın dördünde Ceyhun'a kadroda yer verip, tüm maçlarda oynattı. Manicini sadece Galatasaray'a geldikten 3 gün sonra çıktığı İtalya'da ki Juventus maçında Ceyhun'u 18'e almadı.
 
HAKAN ÜNSAL: "MANCİNİ KİLİT BİR HAMLE YAPTI"
Galatasaray'ın eski futbolcusu Hakan Ünsal, Mancini'nin Ceyhun'u takıma monte etmeyi başararak kritik bir hamle yaptığını düşünüyor. Hakan Ünsal, “Mancini'nin Galatasaray'da yaptığı en önemli işlerden biri Ceyhun'u kullanabilmesi oldu. Belki çok sıradan, özellikli bir oyuncu değil ama çok faydalı oluyor. Özellikle son haftalarda Ceyhun'u Melo ve Selçuk'un bölgesinde kullanarak hem Ceyhun'u defansif özelliklerini iyi kullandı hem de bu hamleyle hem Melo hem de Selçuk İnan'ın hücuma daha çok katkı sunmalarını sağladı. Mancini'nin bu hamlesi Galatasaray'a büyük bir avantaj sağladı” dedi.

Haber: Aydın CİNGÖZ

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.