comScore

Manchester United Manchester United

Zlatan Ibrahimovic'in saltanatını bitirdi

21 Kasım 2017, Salı 19:43
Zlatan Ibrahimovic'in saltanatını bitirdi

Manchester Unitedlı futbolcu Zlatan Ibrahimovic, 10 kez üst üste kazandığı ödülü bu yıl Krasnodarlı Granqvist'e kaptırdı. 

FutbolArena - İsveç Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Rusya'nın Krasnodar takımında forma giyen 32 yaşındaki milli takım kaptanı Andreas Granqvist'in, 2017 yılının en iyi İsveçli oyuncusu seçildiği belirtildi. Böylece Zlatan Ibrahimovic'in serisi sona erdi.
 

Zlatan Ibrahimovic, İsveç'te yılın futbolcusu ödülünü kaç kez kazandı?


İtalya'yı saf dışı bırakarak 2018 FIFA Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanan İsveç Milli Takımı'nın kaptanlığını üstlenen savunma oyuncusu, başarılı performansıyla beğeni toplamıştı.

En iyi futbolcu ödülünü toplamda 11, son 10 sezonda ise üst üste kazanan Zlatan Ibrahimovic ise sakatlığının da etkisiyle bu yıl unvanını kaptırdı. Milli takımdan geçen sezon emekliye ayrılan Manchester Unitedlı yıldız oyuncu, sakatlığı nedeniyle yaklaşık 7 ay boyunca sahalardan uzak kalmıştı.
Zlatan Ibrahimovic, Manchester United'ın konuk ettiği Newcastle United'ı 4-1 mağlup ettiği geçen hafta sonu oynanan lig maçında bu sezon ilk kez sahaya çıkmıştı.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)