comScore

Manchester United Manchester United

Sir Alex Ferguson beyin kanaması geçirdi! (Sir Alex Ferguson öldü mü? Alex Ferguson'a ne oldu, sağlık durumu?)

05 Mayıs 2018, Cumartesi 21:48
Sir Alex Ferguson beyin kanaması geçirdi! (Sir Alex Ferguson öldü mü? Alex Ferguson'a ne oldu, sağlık durumu?)

Sir Alex Ferguson hastaneye kaldırıldı. Manchester United ve İngiliz futbolunun efsane isimlerinden Sir Alex Ferguson beyin kanamasından yoğun bakımda. Sir Alex Ferguson'un hastaneye kaldırılmasının ardından gelen son dakika Sir Alex Ferguson haberinin ardından Sir Alex Ferguson'a ne oldu ve Sir Alex Ferguson öldü mü? soruları dışında Sir Alex Ferguson'un sağlık durumu merak edilmeye başlandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Manchester United ve İngiliz futbolunun efsane isimlerinden Sir Alex Ferguson hastaneye kaldırıldı. Sir Alex Ferguson'un sağlık durumu nasıl? Alex Ferguson neden hastaneye kaldırıldı? Son dakika İngiliz futbolunun önemli isimlerinden Sir Alex Ferguson'un hastaneye kaldırılmasıyla ilgili gelen haber spor kamuoyunda da büyük şok etkisi yarattı. 


Sir Alex Ferguson öldü mü? (Sir Alex Ferguson'a ne oldu?)


Manchester United kulübünün ve aynı zamanda İngiliz futbolunun efsane isimlerinden Sir Alex Ferguson ile ilgili 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü gelen haber Avrupa basınında şok etkisi yarattı. 76 yaşındaki Sir Alex Ferguson hastaneye kaldırıldı. İngiliz gazeteci Robert Beasley'in haberine göre, Manchester United'ın efsane menajeri Alex Ferguson beyin kanaması geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Henüz Sir Alex Ferguson'un sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanmazken, 76 yaşındaki futbol adamının yoğun bakıma kaldırıldığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
OĞLU DA MAÇA ÇIKMADI

Öte yandan Sir Alex Ferguson'un oğlu Doncaster'ın hocalığını yapan Darren'in, Mirror'ın haberine göre ailevi sorunlar nedeniyle takımının maçına çıkmaması da İngiliz gazetecinin haberini doğruladı. 

SKY SPORTS SON DAKİKA! "BU GECE AMELİYAT OLACAK

İngiliz basınında Sky Sports'un geçtiği son dakika haberinde, Sir Alex Ferguson'un hastaneye kaldırıldı ve bu gece (5 Mayıs 2018) ameliyat olacağı açıklandı.   

Sir Alex Ferguson kimdir?


Sir Alexander Chapman ”Alex” Ferguson, 31 Aralık 1941 tarihinde, İskoçya'nın başkenti Glascow'da dünyaya gelmiştir. Eski bir futbolcu ve emekli teknik direktör olan Alex Ferguson, istatistiksel açıdan dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı teknik adamı olarak kabul edilmektedir. Futbolculuk kariyerinde, Queen's Park, St. Johnstone, Dunfermline Atletic, Rangers, Falkirk ve Ayr United formaları giyen İskoç teknik adam çıktığı 317 lig müsabakasında 171 kez gol sevinci yaşamıştır. Başarılarla geçen aktif futbolculuk kariyerinin ardından, teknik direktörlük yapmaya başlayan Ferguson, bu alanda dünyanın en iyi olmayı başararak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

Futbolu bıraktıktan sonra kulüp çalıştırmaya başlayan Ferguson, ilk deneyimini, 1974 tarihinde, East Stirlingshire'da yaşamıştır. Burada yarım sezon bile geçirmeyen Sır Alex Ferguson, aynı yıl İskoçya 1. Ligi ekiplerinden St. Mirren ile sözleşme imzalamıştır. Manchester United ile elde edilen 38 kupa'nın haricinde İskoçya'da da 12 kupa kazanmış olan Alex Ferguson toplam 50 kupa ile dünyanın açık ara en çok kupa kazanan teknik direktörü olmuştur

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"