comScore

Manchester United Manchester United

Sir Alex Ferguson, Avrupa Ligi'ni istiyor

22 Mart 2017, Çarşamba 18:08
Sir Alex Ferguson, Avrupa Ligi'ni istiyor

Manchester United'ın unutulmaz teknik direktörü Sir Alex Ferguson, Manchester United'ın Avrupa Ligi'ni almasını istiyor.

FutbolArena - Premier Lig'de 5. sıraya yükselen ve ilk 4'e girmesi halinde Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı elde edecek olan Manchester United, UEFA Avrupa Ligi'nde de çeyrek finalde yer alıyor. Bilindiği üzere Manchester United Avrupa Ligi'ni kazanırsa da Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı elde edecek.

Manchester United teknik direktörü Jose Mourinho geçtiğimiz günlerde kendisine sorulan "Premier Lig'de ilk 4 mü yoksa, Avrupa Ligi şampiyonluğunu mu istersiniz?" sorusuna "Avrupa Ligi Şampiyonluğunu isterim" yanıtını vermişti.
"DAHA ÖNCE KAZANMALIYDIK"

Sir Alex Ferguson da Mourinho ile aynı şekilde düşünüyor ve kendisine sorulan bu soruya "Manchester United bu sezon kendi liginden daha çok Avrupa Ligi'ne odaklanmalı. Daha önce başarması gerektiği halde bu turnuvada hiç kupa kazanamadı." şeklinde konuştu.

"ŞANSLIYDIK"

Manchester United'ın bu sezon Avrupa Ligi'nde şanslı kuralar çektiğini de söyleyen İskoç teknik adam, "Manchester United çok iyi kuralar çekti. Kesin diyemem ama bu kupayı almak adına çok büyük bir şansı var. Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için, bu turnuva çok önemli bir basamak haline geldi." dedi.

"SEVİLLA'NIN OLMAMASI İYİ"

Kupayı son 3 yıldır üst üste, toplamda ise 5 kez kazanan İspanyol temsilcisi Sevilla'nın bu sezon turnuvada yer almadığını da hatırlatan Alex Ferguson, "Sevilla'nın turnuvada olmaması, Manchester United için iyi bir durum. Bu turnuvayı kazanmak, önemli bir başarı. Şampiyonlar Ligi'nde yer almamak önemli değil. Bu kupanın da bir Avrupa organizasyonu olduğu unutulmamalı." ifadelerini kullandı.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"