comScore

Manchester United Manchester United

Phil Neville'dan Mesut Özil yorumu! 'Almanya'da daha iyi...'

17 Haziran 2018, Pazar 21:46
Phil Neville'dan Mesut Özil yorumu! 'Almanya'da daha iyi...'

Manchester United'ın eski futbolcularından Phil Neville, Almanya Milli Takımında forma giyen Mesut Özil ile ilgili konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Almanya Milli Takımı, Meksika'ya turnuvada 1-0 mağlup olurken Mesut Özil sahanın en iyilerinden biriydi. Arsenal'de forma giyen yıldız futbolcuyu, Manchester United'ın eski oyuncularından Phil Neville değerlendirdi.
 

Phil Neville'nin Mesut Özil yorumu


Yıllarca Manchester United forması giyen Phil Neville, Mesut Özil'in, Arsenal'deki performansına oranla Almanya Milli Takımında daha iyi bir performans sergilediğini söyledi.

Phil Neville, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, "Mesut Özil, Almanya Milli Takımı'nda daha iyi oynuyor. Çünkü Almanya'da daha iyi ve daha teknik oyuncular var. Almanya Milli Takımı, Arsenal'den daha iyi bir takım" dedi.
 

Mesut Özil'in Meksika maçındaki rakamları


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü nedeniyle ülkesinde ağır eleştirilere maruz kalan Mesut Özil, sahanın en iyisi oldu. Opta verilerine göre,  Mesut Özil, Meksika karşısında 1966'dan bu yana Almanya formasıyla bir Dünya Kupası maçında hücum bölgesinde en fazla isabetli pas yapan oyuncu oldu. Mesut Özil, 90 dakika kaldığı Meksika maçında 47 kez hücum bölgesinde isabetli pas yaptı.
Dünya Kupası Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)