comScore

Manchester United Manchester United

Paul Pogba hangi takıma transfer olacak?

20 Nisan 2018, Cuma 15:59
Paul Pogba hangi takıma transfer olacak?

Manchester United'ın 2 sezon önce rekor bir bedelle transfer ettiği Paul Pogba'nın Kırmızı Şeytanlar'dan ayrılacağı konuşuluyor.

FutbolArena Dış Haberler - Manchester United'ın 2 sezon önce Juventus'tan 105 milyon euroya transfer ettiği ve o sezon transfer rekorunu kıran Paul Pogba, Jose Mourinho ile anlaşamadı ve sezon sonunda takımdan ayrılması bekleniyor. Pogba'nın peşinde ise PSG gibi dev kulüpler var.


Paris Saint-Germain Pogba'yı alacak mı?


İngiliz basınında çıkan haberlere göre Manchester United, Pogba'nın bonservis bedelini 140 milyon euro olarak belirleyecek. United kulübü, Mourinho ile Pogba arasındaki kötü ilişkiye karşın, Pogba'yı ucuza satma niyetinde değil. 

Pogba için Real Madrid, Chelsea ve Manchester City gibi takımların adı da geçiyor ancak Mino Raiola'nın oyuncuyu PSG'ye götürmesine daha yüksek ihtimalle bakılıyor. 
POGBA VE MORATA, JUVENTUS'A MI DÖNÜYOR?

Öte yandan iddialardan biri de Pogba ile Morata'nın eski takımları Juventus'a dönecekleri yönünde. 2015-2016 sezonunda birlikte oynayan ikiliden Morata Chelsea'de beklentileri karşılayamazken Pogba da Manchester United'ta mutlu değil.

Juventus CEO'su Giuseppe Marotta bu transfer haberleri hakkında "Hayal" demekle yetindi. 

Morata ve Pogba'nın transferiyle ilgili olarak "İkisi de çok iyi futbolcu ve çok da iyi çocuklar ama dürüst olmak gerekirse bunların ikisi de bizim için hayal" diyen Moratta, Pogba'yı sattığında da "Kişisel olarak en büyük yöneticilik başarım bu" demişti. PSG'YE YAKIN

Son olarak ESPN'in haberine göre ise Pogba'nın menajeri Mino Raiola ile PSG iki aydır irtibat halinde. 

PSG bu transferin önünde oluşabilecek olan FFP engelini kaldırabilirse Pogba'yı da transfer edebilir ancak PSG'nin önündeki engellerden biri de Thomas Tuchel. PSG'nin yeni teknik direktörü olması beklenen Tuchel'in ortasahaya Pogba yerine Julian Weigl veya Monaco'dan Fabinho'yu istediği yazıldı. 

İngiltere Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)