comScore

Manchester United Manchester United

Manchester United ile Chelsea arasında dev takas!

05 Nisan 2018, Perşembe 16:06
Manchester United ile Chelsea arasında dev takas!

Manchester United ile Chelsea arasında takas transferi iddiaları konuşuluyor.

FutbolArena Dış Haberler - Manchester United'ın Portekizli Teknik Direktörü Jose Mourinho, Chelsea'den eski öğrencisi Willian'ı transfer etmek istiyor. Bu transfer için Juan Mata elden çıkarılacak.

The Sun'ın haberine göre gelecek sezon Manchester City ile yarışabilmek için daha iddialı bir takım kurmak isteyen Jose Mourinho eski öğrencisi Willian'ı transfer etmek istiyor. Geçen yıl da Willian'ın almak isteyen ancak bu transferi gerçekleştiremeyen Mourinho bu kez bu transferi bitirmek istiyor. 
 

Manchester United, Willian'ı transfer edecek mi?


İkisi de aynı yaşta olan futbolculardan Willan'ın sözleşmesi 2020'de sona ererken, Juan Mata'nın ise 2019'da sona erecek.
Chelsea Willian'ı 2013-2014 sezonu başında Anji Mahaçkale'den 35.5 milyon euro karşılığında transfer etmişti. 

Juan Mata ise 2013-2014 sezonu devre arasında 44.7 milyon euro karşılığında Chelsea'den Manchester United'a transfer olmuştu. Mata'u United'a satan isim de Jose Mourinho idi.MATA MANCHESTER UNİTED'TA MUTLU

Öte yandan İspanyol yıldız Juan Mata, yaptığı açıklamalarda Manchester United'ta çok mutlu olduğunu söylüyor.

"Her gün kendime ne kadar şanslı ve ne kadar ayrıcalıklı olduğumu söylemeye çalışıyorum, her bir antrenmandan yararlanmaya çalışıyorum ve bir Manchester United oyuncusu olmanın ne kadar önemli olduğunu görmeye çalışıyorum" diyen Juan Mata, takımda önemli bir istikrar yakalamaya başladıklarını ve birbirlerini tanıdıkça kupalar kazanmaya da başlayacaklarını söyledi.

Premier Lig Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)