comScore

Manchester United Manchester United

Jose Mourinho'dan Pep Guardiola'ya Pogba cevabı

09 Nisan 2018, Pazartesi 16:20
Jose Mourinho'dan Pep Guardiola'ya Pogba cevabı

İngiltere Premier Lig'de futbol gündemi, Pep Guardiola'nın Pogba transferi hakkındaki açıklamaları ile sarsılmıştı. Bu açıklamalar Jose Mourinho'dan cevap geldi.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig'de bu sezon rakiplerine fark atarak lider olan Manchester City, henüz Nisan ayında şampiyonluğunu ilan etmeye çok yakın. İlk olarak geçtiğimiz hafta sonu şampiyonluğu kutlamaya hazırlanan Manchester City, sahasında ağırladığı Manchester United'ı yense hem ezeli rakibini devirmiş hem de şampiyonluğu kutlamış olacaktı. Buna karşın City, 2-0 öne geçtiği Manchester United karşısında 2. yarıda yediği gollerle maçı 2-3 kaybetti ve hem derbiden, hem de şampiyonluktan oldu ancak bu maçtan sonra Pep Guardiola'nın basın toplantısındaki açıklamaları maçın da önüne geçmişti. 


Pep Guardiola'nın Pogba hakkındaki transfer açıklaması


Maçın ardından açıklama yapan Pep Guardiola 2-3'lük maçta kendilerine 2 gol birden atan Paul Pogba'nın devre arası transfer döneminde menajeri Mino Raiola tarafından kendilerine önerildiğini söyledi. Raiola ile arası kötü olan Pep Guardiola'nın bu açıklamaları Premier Lig'de gündemi değiştirdi. Bilindiği üzere Pogba ile Mourinho'nun arasında soğukluk olduğu iddiaları yer almış ve Pogba bazı maçlarda yedek oturmuştu.


Jose Mourinho'dan Pep Guardiola'ya cevap


Manchester United teknik direktörü Jose Mourinho, bugünkü basın toplantısında kendisine sorulan bu konuya cevap verdi. 
"Ben bu konuda hakkında düşünmedim bile" diyen Mourinho, "Guardiola ve Mino'yu biliyoruz, araları pek iyi değil, bu yüzden birbirleri hakkında böyle açıklamalar yapmaları normal" ifadelerini kullandı.

Bu konuda herhangi bir endişe veya üzüntü duymadığını belirten Mourinho, "Bu konuyu Pogba'ya da açmadım veya herhangi bir şey sormak için Raiola'yı da aramadım" dedi. 

Kendisinin sadece işine odaklandığını ve bu dedikodularla vakit kaybetmeyeceğini söyleyen Mourinho, aynı şeyin Pogba için de geçerli olduğunu ve onun da futboluna odaklanacağını belirtti. 

RAİOLA REDDETMİŞTİ

Pep Guardiola'nın iddiaları üzerine açıklama yapan menajer Mino Raiola bu iddiaları reddederken, Pep Guardiola da bunun üzerine "Peki, ben insanlara inanırım" demişti.

Premier Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Premier Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)