comScore

Manchester United Manchester United

Cristiano Ronaldo: "İzlediğim en iyi futbolcular Messi ve Zidane"

18 Kasım 2022, Cuma 01:32
Cristiano Ronaldo:

Cristiano Ronaldo, 2022 Dünya Kupası öncesi yaptığı açıklamalarda "İzlediğim en iyi futbolcular Messi ve Zidane" diye konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - Mancester United'da zor günler geçiren Cristiano Ronaldo, Talk TV'deki röportajının 3. bölümünde Lionel Messi hakkında konuştu. Portekiz ile Dünya Kupası'na çok hazır olduğunu söyleyen Cristiano Ronaldo, teknik direktör Erik Ten Hag'a tepkisini sürdürdü.

"ERIK TEN HAG BENİ KIŞKIRTTI"
Manchester United'da hayal kırıklığına uğradığım çok ama çok şey gördüm. Stadyumu erken terk ettiğim için pişmanım ama teknik direktör tarafından kışkırtıldığımı hissettim. Ben 3 dakika kala oyuna alabileceğin bir oyuncu değilim. Hak ettiğim saygıyı göstermiyor. Bilerek yaptığını düşünüyorum. Bence bu şekilde tepki vermem kulübün bir stratejisiydi. 3 gün uzaklaştırma cezası çok fazla.

"OĞLUM NEDEN MAÇA GİTMEDİN DİYE SORDU"

"Eve geldiğimde oğlum beni görüp 'Baba maça gitmeyecek misin?' diye sordu. 'Hayır, kulüp beni cezalandırdı.' dedim. 'Sen dünyanın en iyi oyuncusuysan seni nasıl cezalandırdılar?' diyerek şaşırdı. 'Çünkü terbiyeli olamadım' dedim. Özür dilerim ama ben mükemmel değilim. Sonra basını ateşe verdiler, bu da beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı."

"MESSİ HARİKA BİR ADAM, ZIDANE İLE BİRLİKTE İZLEDİĞİM EN İYİ FUTBOLCU"

"İzlediğim en iyi futbolcular Messi ve Zidane. Messi gerçekten saygı duyduğum bir futbolcu. Benim hakkımda her zaman güzel konuşuyor. Futbol için harika işler yapan harika bir adam. Benim kız arkadaşım da Arjantinli. Messi ile 16 yıl aynı sahneyi paylaştık. Dile kolay! O inanılmaz bir oyuncu. Büyülü. Onunla harika bir ilişkim var."

"KUPAYI KAZANIRSAK EMEKLİ OLURUM"

"Portekiz'in Dünya Kupası'nı kazanması durumunda milli takımdan emekli mi olacaksın?" sorusunu yanıtlayan Cristiano Ronaldo, "Evet %100 emekli olacağım. Harika bir Dünya Kupası geçireceğimi düşünüyorum. Fiziksel ve zihinsel olarak hazırım." diye konuştu.

"40 YAŞIMA KADAR FUTBOL OYNAMAK İSTİYORUM"

"2 veya 3 yıl daha oynamak istiyorum. Yani en fazla 2-3 yıl. 40 yaşında bitirmek istiyorum. Bence 40 iyi bir yaş ama geleceğin ne getireceğini şu an bilmiyorum. Suudi Arabistan'dan gelen 350 milyon euro'luk teklifi reddettiğim doğru ama birçok kulübün beni reddettiğini söylüyorlar. Tamamen yalan. Beni isteyen kulüpler var. Kendimi kulübümde mutlu ve motive hissettiğim için ayrılmadım."

RONALDO'YA VARSAYIM SORULARI: "PSG'DE MESSİ İLE BİR ARAYA GELEBİLİR MİSİNİZ?"

"Diyelim ki Mbappe, Real'e gidiyor. Sen PSG'ye... Messi ve sen. Mümkün mü?

Ronaldo: "Asla, asla diyemezsiniz."

"Portekiz finalde son dakikada attığın golle Arjantin'i 3-2 yeniyor. Hat-trick yapıyorsun. Messi 2 tane atıyor. Buna ne dersin?"

Ronaldo: "Bu çok iyi olur. Çok iyi bir rüya."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!