comScore

Manchester United Manchester United

Alex Ferguson yoğun bakımdan çıkarıldı (Alex Ferguson kimdir?)

09 Mayıs 2018, Çarşamba 21:54
Alex Ferguson yoğun bakımdan çıkarıldı (Alex Ferguson kimdir?)

Manchester United ve İngiliz futbolunun efsanevi isimlerin başında yeralan Sir Alex Fergosun geçirdiği beyin kanaması nedeni ile girdiği yoğun bakımda ünitesinden çıkartıldı. İşte Alex Ferguson'un son durumu hakkında tüm bilgiler.

FutbolArena - Sir Alex Fergosun yoğun bakım ünitesinden çıkarıldı. Manchester United ve İngili futbolunun efsane isimlerinden Sir lakaplı Alex Ferguson geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçirmişti. Tüm futbol camiasının gündemine bomba etkisi ile gelen bu gelişmenin üzerinden Alex Fergosun bugün yoğun bakımdan çıkarıldı. Yoğun bakım ünitesinden çıkartılan Alex Fergosun'un son durumu nasıl? Detaylar haberimizde.

Beyin kanaması sonucunda yoğun bakıma kaldırılan Sir Alex Fergosun yoğun bakım ünitesinden çıkartıldı. 76 yaşındaki futbol adamı yaşadığı beyin kanaması sonucunda yoğun bakıma girmiş ve tüm futbol camiasını meraklandırmıştı. Ferguson tedaviye kısa süre içerisinde cevap verdi ve yoğun bakımdan çıkartıldı.


Sir Alex Ferguson kimdir?


Sir Alexander Chapman ”Alex” Ferguson, 31 Aralık 1941 tarihinde, İskoçya'nın başkenti Glascow'da dünyaya gelmiştir. Eski bir futbolcu ve emekli teknik direktör olan Alex Ferguson, istatistiksel açıdan dünyanın gelmiş geçmiş en başarılı teknik adamı olarak kabul edilmektedir. Futbolculuk kariyerinde, Queen's Park, St. Johnstone, Dunfermline Atletic, Rangers, Falkirk ve Ayr United formaları giyen İskoç teknik adam çıktığı 317 lig müsabakasında 171 kez gol sevinci yaşamıştır. Başarılarla geçen aktif futbolculuk kariyerinin ardından, teknik direktörlük yapmaya başlayan Ferguson, bu alanda dünyanın en iyi olmayı başararak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

Futbolu bıraktıktan sonra kulüp çalıştırmaya başlayan Ferguson, ilk deneyimini, 1974 tarihinde, East Stirlingshire'da yaşamıştır. Burada yarım sezon bile geçirmeyen Sır Alex Ferguson, aynı yıl İskoçya 1. Ligi ekiplerinden St. Mirren ile sözleşme imzalamıştır. Manchester United ile elde edilen 38 kupa'nın haricinde İskoçya'da da 12 kupa kazanmış olan Alex Ferguson toplam 50 kupa ile dünyanın açık ara en çok kupa kazanan teknik direktörü olmuştur.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"