comScore

Manchester City'ye UEFA'dan tarihi ceza! 2 yıl men

14 Şubat 2020, Cuma 21:37
Manchester City'ye UEFA'dan tarihi ceza! 2 yıl men

UEFA, Manchester City'nin 2 yıl boyunca Avrupa kupalarından men edildiğini açıkladı. İngiliz kulübü Finansal Fair Play'e uymadığı gerekçesiyle tarihi bir ceza aldı. 

FutbolArena Dış Haberler - Son dakika! UEFA'dan Manchester City'ye tarihi ceza! İngiliz kulübü Finansal Fair Play'e uymadığı gerekçesiyle 2 yıl boyunca Avrupa kupalarından men edildi. 


Son dakika haberleri: Manchester City'ye Avrupa'dan men cezası


Bir süredir UEFA ile Finansal Fair Play nedeniyle sorun yaşayan Manchester City, 2 yıl boyunca Avrupa kupalarından men edildi. UEFA ayrıca Manchester City'ye 30 milyon euro para cezası verdi. 

Manchester City kulüp sahibi ve idarecileri uzun süredir bu problemi aşmak için oyuncu satmak adına çalışmalarını sürdürüyordu ve ayrıca bu süreçte UEFA ile sık sık toplantılar düzenlendi. Ancak gelinen noktada UEFA, Manchester City'nin Finansal Fair Play talimatlarına uymadığını resmi internet sitesinden yazılı açıklamayla duyurdu. 
MANCHESTER CİTY'DEN İLK AÇIKLAMA

Manchester City kulübünden yapılan açıklamada UEFA tarafından başlatılan ve yürütülen bu davanın CAS üsreci olduğu ve kulübün bu cezadan dolayı hayal kırıklığına uğradını fakat şaşırmadığını söyledi. İngiliz kulübü CAS'a gideceklerini açıkladı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (25 Şubat 2020)