comScore

Manchester City Manchester City

Yaya Toure'den Guardiola'ya ağır ırkçılık suçlaması

04 Haziran 2018, Pazartesi 20:31
Yaya Toure'den Guardiola'ya ağır ırkçılık suçlaması

Manchester City'den ayrılan 35 yaşındaki Yaya Toure, Guardiola ile ilgili son derece sert açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Manchester United'dan ayrılan Yaya Toure, Guardiola'yı topa tuttu. 35 yaşındaki futbolcu Guardiola'nın kendisini bir rakip olarak gördüğünü söyledi ve birbirinden önemli gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Fransız basınına konuşan Yaya Toure'nin sözleri şu şekilde:

"BENİMLE İLGİLİ HEP BİR SORUNU VARDI"
Guardiola'nın benimle ilgili hep bir sorunu vardı. Beni kendisine rakip olarak görüyordu. Neden diye merak ediyordum. Antrenmanda genç oyunculardan daha iyi performansım vardı ama buna rağmen oynatmıyordu beni. Rengimle ilgili olduğunu düşünmeye başladım."

"HER TAKIMDA AFRİKALI FUTBOLCULARLA SORUN YAŞADI"

Guardiola gittiği her takımda Afrikalı futbolcularla sorun yaşadı. Birçok kez yanıma gelirdi. Bana bakar, etrafımda döner ama benimle konuşmazdı. Ben de Iniesta ve Buffon gibi bırakmak isterdim ama Guardiola, bu hakkımı benden çaldı."
Guardiola'nın gittiği her takımda dominant bir karakter olduğunu ve elini öpecek futbolcuları isteyeceğini söyleyen Yaya Toure, "Ben böyle bir adam değilim. Guardiola'nın bir oyuncağı olmadım. Her antrenör gibi ona da saygı duydum ama hepsi bu kadar." diye konuştu. 

İngiltere Premier Lig Haberleri FutbolArena'da!


 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.