comScore

Manchester City Manchester City

UEFA'nın Şampiyonlar Ligi finali şartı: 'Türkiye'nin zararı ödenecek'

09 Mayıs 2021, Pazar 16:10
UEFA'nın Şampiyonlar Ligi finali şartı: 'Türkiye'nin zararı ödenecek'

UEFA'nın Şampiyonlar Ligi finalini İngiltere'ye taşımak için Türkiye'nin harcamalarının karşılanması şartını koştuğu iddia edildi.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere cephesi, Manchester City ile Chelsea arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alınması için baskısını sürdürürken, UEFA ile yapılan görüşmelerin detayları ortaya çıktı.

"TÜRKİYE'NİN HARCAMALARI KARŞILANMALI"
İngiliz basınından The Sun Gazetesi, UEFA'nın final konusunda İngiltere'ye çeşitli şartlar sunduğunu yazdı. UEFA'nın Şampiyonlar Ligi finalini İngiltere'ye taşımak için Türkiye'nin harcamalarının karşılanması şartını koştuğu iddia edildi.

"TEK SEÇENEK WEMBLEY"

Tottenham, Newcastle, Arsenal ve Aston Villa'nın stadyumlarını öneri dışı bırakan UEFA, final maçı için tek seçeneğin Wmebley Stadyumu olduğunu aktardı. 22 bin 500 seyircisi garantisini ön planda tutan UEFA, aynı zamanda medya, yayıncı kuruluşlar, sponsorlar ve önemli kişilerin karantidan muaf tutulmasını istedi.

"TÜRKİYE'YE 20 MİLYON STERLİN"

Türkiye'nin mağduriyetini de önemseyen UEFA, Türkiye'nin final için harcadığı 20 milyon sterlin ve diğer giderlerin bu sezonki para ödüllerinden kesilerek karşılanması gerektiğini bildirdi. Nihai kararın, şartların kabulü halinde önümüzdeki günlerde verileceği vurgulandı.

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"