comScore

Manchester City Manchester City

Şampiyonlar Ligi finali Portekiz'e alındı

13 Mayıs 2021, Perşembe 13:54
Şampiyonlar Ligi finali Portekiz'e alındı

UEFA, 29 Mayıs'ta İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz'e alındığını açıkladı.

FutbolArena - UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz'e alındığını açıkladı. 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanması gereken final karşılaşması öncesi İngiltere'nin Türkiye'yi Covid-19 kapsamında kırmızı kategoriye alması nedeniyle final maçının oynanacağı ülke değiştirildi.

"TFF BU İSTEĞİ ANLAYIŞLA KARŞILADI"
UEFA'dan yapılan açıklamada, final maçına her takımdan 6 bin taraftarın alınacağı belirtildi. UEFa Başkanı Ceferin ise şunları söyledi:

"Taraftarlar, takımlarını stadyumda izleyebilmek için 1 yıldan fazladır acı çekiyor. Şampiyonlar Ligi finali, kulüp futbolunun zirvesidir. Taraftarların bu maçı izlemelerini engellemek seçenek değildi. Uzlaşmadan dolayı memnunum. İngiliz hükümetinin, Türkiye'yi seyahat için kırmızı listeye alma kararının iyi niyetle ve vatandaşlarını virüsün yayılmasından korumak amacıyla alındığını kabul ediyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türk yetkililer, UEFA'nın isteğini anlayışla karşıladı. Türkiye Futbol Federasyonu ve yetkililer, her zaman UEFA'nın güvenilir ortakları olmuştur."

Son dakika Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!