comScore

Manchester City Manchester City

Pep Guardiola'nın unutulmaz yasakları

24 Mart 2017, Cuma 00:03
Pep Guardiola'nın unutulmaz yasakları

Yaptığı çılgın yasaklarla gündeme gelen Pep Guardiola bu kez de çikolatayı yasakladı.

FutbolArena Dış Haberler - Birçoklarına göre dünyanın en iyi hatta gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörü olarak kabul edilen Pep Guardiola, mükemmeliyetçi kişiliği ile biliniyor. 

Her şeyi kontrolü altında tutmak isteyen İspanyol teknik adam, özellikle futbolcuların beslenme ve uyku düzenlerini bozacak detayların baş düşmanı...
Daha önce Manchester City'de, oyuncularının gece yarısından sonra seks yapmamasını isteyen Pep Guardiola, kulüp tesislerindeki interneti de kapattırmıştı. 

ÇİKOLATA MAKİNALARINI KALDIRTTI

Futbolcuların gece uykularını mutlaka almasını isteyen Pep Guardiola, yıldız isimlerin gece yarısından sonra seks yapmasını istemiyor. 

Guardiola ayrıca tesislerde, futbolcuların kendi arasındaki iletişimi öldürdüğü gerekçesiyle wifi'yı da kapatmıştı. 

İspanyol teknik adamın gazabından nasibini alan bu kez de çikolata makinaları oldu. Oyuncularının abur cubur yiyerek, sağlıksız beslenmesini istemeyen Guardiola, tesislerdeki bozuk para ile çalışan çikolata makinalarını kaldırttı. "MESSİ VE LEWANDOWSKİ ÖRNEĞİ"

Manchester City'deki futbolcularına bu yasakları Messi ve Lewandowski üzerinden açıklayan Pep Guardiola'nın "Daha önce dünyanın en iyi futbolcuları Messi ve Lewandowski ile çalıştım. Bacaklarınız onlar kadar güçlü olsun istiyorsanız ve onlar gibi sakatlanmadan istikrarlı bir şekilde oynamak istiyorsanız dediklerimi yapın" şeklinde konuştuğu biliniyordu.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!