comScore

Manchester City Manchester City

Manchester City'nin Avrupa yasağı kalktı

13 Temmuz 2020, Pazartesi 11:43
Manchester City'nin Avrupa yasağı kalktı

CAS, Manchester City'nin Avrupa kupalarından men cezasını kaldırdı.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'ye verilen iki yıllık Avrupa kupalarından men cezsı kaldırıldı. İngiliz kulübü, verilen ceza sonrası CAS'a başvurmuştu. CAS'ta yapılan duruşmada Manchester City'nin cezasının kaldırılmasına karar verildi.

10 MİLYON EURO CEZA ÖDEYECEK
FFP kurallarına uymadığı gerekçesiyle Avrupa kupalarından 2 yıl men cezası alan Manchester City, CAS'a yaptığı savunma sonucunda cezasını kaldırdı. CAS'ta görülen duruşmada İngiliz kulübü haklı bulundu ve 2 yıllık ceza kaldırıldı. Ayrıca Manchester City'ye verilen 30 milyon euroluk tazminat cezası da 10 milyon euroya düşürüldü.

MANCHESTER CITY İCRA DİREKTÖRÜ NE DEMİŞTİ?

Manchester City İcra Direktörü Soriano ceza sonrasında yaptığı açıklamada, "Biz bu süreçte UEFA ile işbirliği yaptık. Belgelerin büyük bööümünü verdik. Birçok delil ve kanıt sunduk. FFP Soruşturma Komitesi ise gerçekte olan kanıtlardan ziyade, konu dışı bilgiler olan çalıntı yazışmalara daha fazla güveniyordu. Hissettiklerimiz normal. Deneyimlerimize ve algılarımıza dayanarak söylüyorum, mesele sanki siyasi bir durum." ifadelerini kullanmıştı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"