comScore

Manchester City Manchester City

İlkay Gündoğan: ''Kendimi tam hazır hissetmek istiyorum'

29 Temmuz 2017, Cumartesi 10:53
İlkay Gündoğan: ''Kendimi tam hazır hissetmek istiyorum'

Türk asıllı Alman futbolcusu İlkay Gündoğan, sahalara dönmek için gün sayıyor.

FutbolArena - İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'de forma giyen Türk asıllı futbolcu İlkay Gündoğan, sahalara dönüş süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'nin Türk asıllı Alman futbolcusu İlkay Gündoğan, sahalara dönmek için gün sayıyor.
Geçen yılın aralık ayında Watford ile oynanan lig maçında sağ diz çapraz bağlarından sakatlık yaşayan ve ameliyat edilen 26 yaşındaki İlkay Gündoğan, İngiliz basınına değerlendirmelerde bulundu.

''TAM ANLAMI İLE EMİN OLMAK İSTİYORUM''

Tedavi sürecinin ardından futbol oynamaya zihnen kendini hazırladığını aktaran İlkay," İki veya altı hafta sonra dönmem önemli değil. Öncelikle kendimi tam hazır hissetmek, güvenli ve emin olmak istiyorum." dedi.

Birkaç kez büyük sakatlık geçirdikten sonra mental olarak bunları kabullenmenin zor olduğunu vurgulayan 26 yaşındaki futbolcu, "Düştükten sonra tekrar düzelmek için savaşmak gerçekten çok zor. İyi ve hazır hissedip yeniden sahalara dönmelisin." ifadelerini kullandı.


İlkay Gündoğan'ın Manchester City performansı


Geçen sezon Alman ekibi Borussia Dortmund'dan Manchester City'ye transfer olan İlkay Gündoğan, İngiliz ekibiyle 16 maça çıkıp 5 gol kaydetti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"