comScore

Manchester City Manchester City

İlkay Gündoğan: 'Galatasaray'ın UEFA Kupası finalini unutamam'

26 Nisan 2021, Pazartesi 20:30
İlkay Gündoğan: 'Galatasaray'ın UEFA Kupası finalini unutamam'

Manchester City'de forma giyen İlkay Gündoğan, Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı gün yaşadıklarını anlattı.

FutbolArena Dış Haberler - İngiltere Premier Lig ekibi Manchester City ile bu sezon etkili bir performans ortaya koyan İlkay Gündoğan, The Players Tribune'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu. lkay Gündoğan, Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı günü unutumadığını ifade etti.

"GALATASARAY KUPAYI ALINCA AMCAM GÖZYAŞLARINA BOĞULDU"
"Gelsenkirchen'de Türk ebeveynlerle büyüdüm. Ne zaman bir Türk takımı Avrupa'da oynasa, ailem bütün işlerini bırakıp maçı izlerdi. Tezahürat yaparlardı. Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı günü asla unutmayacağım. 9 yaşındaydım. Annem Fenerbahçeli, ailenin kalanı Galatasaraylıydı. Arsenal'ı penaltılarla yendiğimizde amcam gözyaşlarına boğuldu. Çocukluğumun en iyi anılarından oldu. Amcam benden 6 yaş büyüktü, bebekler gibi ağladı."

"ALMANYA İÇİN OYNUYOR OLMAK TÜRKLÜĞÜMÜ DEĞİŞTİRMEZ"

"Dortmund'a geldiğimde ev arıyordum. Bir gün hakkımda konuşulanlara kulak misari oldum. 'İsmini gördün mü? O Türk. Parası yetecek mi?' diyorlarlardı. Futbolcu olduğumu duyduklarında 'Efendim, lütfen gelin eve bakın' demeye başladılar. Bunlar çok üzücü. Almancamın ne kadar iyi olduğuna şaşırdıklarını söyleyenler oldu. Almanya'da büyüdüm. O dili konuşmamak utanç verici olurdu. Ailem Türk. Ben de kendimi Türk görüyorum. Her iki ülkeye de aitim, ancak bazen aralarında sıkışmış gibi hissediyorum. Tam Alman olmadığımı söylüyorlar. Tam Türk olmadığımı söylüyorlar. Peki ben neyim? Milli takım seçimi yaptığım dönem, ergenlik çağımın son yıllarıydı. Bir gün büyük bir oyuncu olacağımı bilmiyordum. Almanya için oynamak benim Türk olmama engel değil. Ne kadar Türk olduğumun sorgulanması sinir bozucu ancak bazılarının anlaması çok zor görünüyor. Neyse ki Türkiye'ye gittiğimde benimle ne kadar gurur duyduklarını söyleyenler de oluyor."

Son dakika Manchester City Haberleri FutbolArena'da.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!