comScore

Manchester City Manchester City

Guardiola Türk futbolcuyu transfer edemedi!

23 Haziran 2017, Cuma 19:15
Guardiola Türk futbolcuyu transfer edemedi!

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola gözde gençlerinden biri olan Resul Türkkalesi'ni transfer edemedi.

FutbolArena - Manchester City'nin İspanyol teknik direktörü Pep Guardiola, eski takımı Bayern Münih alt yapısından yetişen sağ bek Resul Türkkalesi'ni transfer edemedi. Alman devi, genç oyuncunun sözleşmesini uzattı.

Bayern Münih'in alt yapısında yetişen ve ilk kez Guardiola'nın A takınla idmana çıkardığı genç sağ bek Resul Türkkalesi Alman kulübünde kaldı. 
GUARDIOLA'NIN GÖZDELERİNDEN

Bayern Münih'in sözleşmesini uzattığı Resul Türkkalesi, A takımla birlikte çalışıp, bu sezon ağırlıklı olarak Bayern Münih'in B takımında forma giyecek. 

18 yaşındaki Resul Tükkalesi, Guardiola'nın Bayern'i çalıştırdığı dönemde önem verdiği ve A takımla çalıştırdığı bir isim. Genç futbolcu Türkiye U18 Milli Takımında da forma giyiyor.


Manchester City'nin transferleri


Manchester City Pep Guardiola'nın takımın başına geçmesinden itibaren takımı gençleştirmeye devam ediyor. Genç oyuncu transferine yönelen Guardiola bu yaz şimdiye kadar Bernardo Silva'ya 50, Ederson'a da 40 milyon euro bonservis ödemişti. 

Guardiola'nın Manchester City'si geçen sezon da dünyada en çok bonservis bedeli ödeyen kulüp olmuş ve yaklaşık 215 milyon euroluk transfer yapmıştı. 

Manchester City ile ilgili tüm gelişmeleri Manchester City Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz...

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"