comScore

Manchester City Manchester City

Berke Özer, Manchester City'ye transfer oldu mu?

17 Mayıs 2017, Çarşamba 15:07
Berke Özer, Manchester City'ye transfer oldu mu?

Berke Özer İngiliz basınına göre Altınordu'dan Manchester City'ye transfer oldu.

FutbolArena - Berke Özer, Manchester City ile sözleşme imzaladı. Türk futboluna önemli yıldızlar katan Altınordu, alt yapı meyvelerini yemeye devam ediyor. İngiliz basınına göre Berke Özer, Manchester City'ye transfer oldu.


Berke Özer, Manchester City'ye mi transfer oldu?


Cengiz Ünder, Çağlar Söğüncü gibi isimleri Türk futboluna kaznadıran Altınordu kulübünün son ürünü 16 yaşındaki kaleci Berke Özer. İngiltere basınında yer alan habere göre, 16 yaşındaki file bekçisi Manchester City ile 2 milyon Sterlin karşılığında Manchester City ile sözleşme imzaladı.

Berke Özer, uzun süredir adı Manchester City ile anılan ve scout ekibi tarafından izleniyordu. Berke Özer, Enes Ünal'dan sonra Menchester City forması giyen ikinici türk futbolcu olacak.


Berke Özer kimdir? Berke Özer transfermarkt


Futbol kariyerine Bucaspor'da başlayan Berke Özer, kısa süre içerisinde dikkatleri üzerine toplayarak Altınordu Alt yapısına katıldı. Sezon başından beri A takım ile maçlara çıkan Berkez Özer TFF 1. Lig'de 2 karşılaşmada 180 dakika süre aldı ve bir sarı kart gördü. 

Ayrıca Berke Özer, bu sezon Altınordu alt yapısı ile UEFA Gençlik Ligi'nde 3 karşılaşmada süre aldı.


Altınordu'dan kaleci Berke Özer transferi ile ilgili açıklama 


TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu, 16 yaşındaki genç file bekçisinin basında yer alan Manchester City kulübüne transfer olacağı yönündeki haberleri yalanladı. Resmi twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

''Milli kalecimiz Berke Özer'in transferiyle ilgili şu anda hiç bir gelişme yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunarız.''

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"