comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Maçın hakemi Beşiktaşlı çıktı, taraftarlar çıldırdı

09 Eylül 2016, Cuma 09:28
Maçın hakemi Beşiktaşlı çıktı, taraftarlar çıldırdı

Göztepe ile Beşiktaş Mogaz arasında oynanan hentbol maçını yöneten hakemin Beşiktaşlı olduğu ortaya çıktı.

FutbolArena - Geçtiğimiz gün Ankara'da oynanan Göztepe - Beşiktaş Mogaz hentbol maçında yaşanan olaylar gündeme damga vurmuştu. Beşiktaş'ın kazandığı maçın ardından hakemle ilgili bir gerçek ortaya çıktı. Mücadeleyi yöneten hakem Savaş Yüksek'in koyu bir Beşiktaş taraftarıolduğu ve Fikret Orman'la fotoğrafları ortaya çıkınca Göztepeli yetkililer harekete geçti.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Göztepe Hentbol Şube Sorumlusu Deniz Durmaz, karşılaşmayı Özgür Benli ile birlikte yöneten Yüksek'in art niyetli olduğuna inanmadıklarını ancak spekülasyona açık bu atama konusunda Türkiye Hentbol Fedarasyonu'nu uyaracaklarını açıkladı.
THF Merkez Hakem Kurulu'nun daha dikkatli olması gerektiğini anlatan Durmaz, "Beşiktaş, tartışmasız bu ligin en iyi takımı. Galip gelmesi için hakeme ihtiyacı da yok. Ayrıca hakemler sonuca etki edecek bir hata yapmadı. Maçın tekrarı gibi bir talebimiz yok. Ancak faal bir hakemin, fanatik taraftarlar gibi, tuttuğu takımın formasıyla, yöneticisiyle fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşmasını doğru bulmuyoruz. Futbolda böyle bir şey olsa, Türkiye ayağa kalkardı" dedi.


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.