comScore

Malik Jabir: "Ülke futbolunu seks bitiriyor"

04 Ekim 2016, Salı 14:16
Malik Jabir: "Ülke futbolunu seks bitiriyor"

Ganalı teknik direktör Malik Jabir, ülke futbolunun beklenen gelişmeyi kaydedemesine gerekçe olarak futbolcuların seks hayatlarını gösterdi.

FutbolArena Dış Haberler - Futbolcuların seks hayatlarının kariyerlerini nasıl etkilediği uzun yıllardır tartışma konusu. Bazı teknik direktörler, turnuvalar öncesi bu sebeple futbolcularına seks yasağı da getirdi.
 
Şu anda Gana Ligi'nde teknik direktörlük yapan, Gana Milli Takımı'nın eski futbolcularından Malik Jabir, ülke futbolunun beklenen gelişmeyi gösterememesinin nedeninin oyuncuların seks hayatları olduğunu söyledi. Jabir: “Günümüzde birçok futbolcumuz 90 dakika oynayamıyorlar çünkü çok kolay yoruluyorlar. Neden biliyor musunuz? Çünkü yeterince uyumuyorlar, yeterince idman yapmıyorlar, çok fazla seks yapıyorlar. Gana'da birçok güzel kız var, futbolcuları yalnız bırakmıyorlar.” diye konuştu.
 
Araştırmalara göre seks sırasında 150 ila 300 arasında kalori kaybı yaşanıyor. Buna ek olarak yaşanan yorgunluk da futbolcuların maçta beklenen performansı sergileyememesine gerekçe olarak gösteriliyor.
 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.