comScore

FutbolArena TV

Malatya'nın yeni stadında inşaat bitiyor

21 Mart 2017, Salı 18:39

FutbolArena - TFF 1. Lig ekibi Yeni Malatyaspor ve taraftarlarının dört gözle beklediği yeni stadyum nihayet görücüye çıkıyor.

Malatya Stadı ne zaman açılacak?


İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre TOKİ tarafından yaptırılan Malatya Stadı'nda inşaatın 1 hafta içerisinde biteceği açıklandı. Kaba inşaatın ardından iç düzenlemesine geçilecek olan Malatyaspor'un yeni stadyumu ligin son haftalarında futbol maçı oynamaya hazır hale gelecek.

Yüklenici firma yetkilisi Erdoğan Büber, yaptığı açıklamada "Malatya'ya layık bir stat yapmaya çalışıyoruz. Şu anda çalışmalar bitmiş durumda. Bizi engelleyecek bir durum yok. Sadece çimin yere adapte olmasını, kök salmasını bekliyoruz. Çok küçük bir kaplamamız kaldı. O da yağmurdan dolayı bugüne kadar sarktı. Ama çok az bir işimiz kaldı. O işi de zannediyorum bu hafta içerisinde bitiririz. Elbette burası bizim gurur vesilemiz ama burasıyla önce Malatya'nın gurur duyması lazım. Tabii stadın kabulü de bugünlerde yapılacak. Buraya geldiklerinde varsa kabul eksiklikleri yazılacak, onlar tamamlandıktan sonra da biz TOKİ'ye kabulünü yaparak devrini gerçekleştireceğiz. Artık ondan sonraki iş TOKİ ile diğer kurumlar arasındaki görüşmelere bağlı." diye konuştu.

'BU SEZON MAÇ OYNANMASA İYİ OLUR'

Sözlerinin devamında "Belki son 1-2 maçı oynayabilirler. Bana göre bu sezon burada müsabaka oynamasalar çok daha iyi olur. Oynanırsa çim zarar görebilir, bu da ileride daha tedavisi zor problemlere yol açabilir" ifadelerini kullandı.

VİDEO ÖNERİLERİ