comScore

Galatasaray Galatasaray

Mahmut Alpaslan: 'Tolga iyi yolda, Bruma soru işareti'

25 Eylül 2016, Pazar 14:34
Mahmut Alpaslan: 'Tolga iyi yolda, Bruma soru işareti'

Galatasaray'ın eski scout şefi Mahmut Alpaslan, Tolga Ciğerci ve Bruma'nın performanslarını yorumladı.

FutbolArena Röportaj - Performanslarıyla Galatasaray taraftarlarının beğenisini kazanan Tolga Ciğerci ve Bruma çıkışlarını sürdürüyor.

Görev yaptığı yıllarda Tolga Ciğerci'nin Galatasaray gündeminde olduğunu söyleyen kulübün eski scout şefi Mahmut Alpaslan, Bruma hakında da FutbolArena'ya yorumlarda bulundu.
İşte o sözler:

"Tolga Ciğerci 2010 yılından beri benim takip ettiğim ve beğendiğim bir oyuncuydu. Tolga şu anda Galatasaray'da iyi bir performans sergiliyor ama bence henüz potansiyelinin %40'ını veriyor. Türkiye'deki futbola alıştığında şutörlüğüne de göreceğiz. Gollerini izleyeceğiz. Galatasaray'ın geçe seneki orta sahasına baktığımızda iyi bir katılım olduğu açık. Tolga iyi yolda ve daha iyi olacak."

'BRUMA EKSİK YÖNLERİNİ GELİŞTİRMELİ'

"Bruma maliyet konusunda benim de eleştirdiğim bir oyuncu. Fakat süratına ve hızına söylenecek söz yok. Fakat hala ikinci hamlede sıkıntı yaşıyor. Yine de bizim ligimizde süratından fayda alınabilecek bir oyuncu. Pas yüzdesi ve oyunu çabuk düşünme konusunda sıkıntılar yaşıyor. Bu konuda kendini geliştirirse daha iyi yerlere gelebilir. Fakat hep soru işaretleri var. Eksik yönlerini geliştirirse iyi paraya satılabilir. Bruma'yı satarak para kazanmak istiyorsa hocalarının onunla daha fazla ilgilenmesi gerekiyor."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"