comScore

Maçlar ne zaman seyircili oynanacak? Nihat Özdemir açıkladı

12 Ocak 2021, Salı 20:57
Maçlar ne zaman seyircili oynanacak? Nihat Özdemir açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "Umut ediyoruz ki, mart ayından itibaren yavaş yavaş taraftarları tribünlere alabiliriz. Mayıs ayında maçların seyircili oynanmasını hayal ediyor ve arzuluyoruz." dedi. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, seyircili maçların ne zaman oynanacağı konusunda açıklamalarda bulundu. 

"SEYİRCİ, MAÇLARIN EN BÜYÜK ÖZNESİDİR"
'Yalnız Türkiye'de değil dünyada da tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanıyor. Bu tarz maçların güzel olduğu savunulamaz. Seyirci, maçların en büyük öznesidir. Bu dönemde seyircili oynama mümkün görünmüyor. Gıda sektöründe müşteri kabul edilmezken stadyumlara da şu an için seyirci almamız mümkün değil. Ama yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada gördük ki ülkemiz pandemi sürecini iyi yönetiyor ve iyiye gidiyor. Hafta içinde de aşı uygulamaları ülkemizde başlanacak, neticelerini hızla alacağız.

"MART'TAN İTİBAREN YAVAŞ YAVAŞ TARAFTARLARI TRİBÜNE ALABİLİRİZ"

Umut ediyoruz ki, mart ayından itibaren yavaş yavaş taraftarları tribünlere alabiliriz. Mayıs ayında maçların seyircili oynanmasını hayal ediyor ve arzuluyoruz. Türkiye'de oynanacak Şampiyonlar Ligi finali var. Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacağız. Bizim hedefimiz yalnız Türkiyemizde değil, Avrupa'da da maçların seyircili oynanmasıdır."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"